Home Kategorie News Obowiązkowe szczepienia na COVID-19? W tej grupie Polaków większość jest „za”.

Obowiązkowe szczepienia na COVID-19? W tej grupie Polaków większość jest „za”.

Obowiązkowe szczepienia na COVID-19? W tej grupie Polaków większość jest „za”.

W Polsce nie ma obowiązku szczepień na koronawirusa, mimo iż taka opcja co jakiś czas pojawia się w debacie publicznej. Jak wynika z sondażu IBRiS, jest pewna grupa Polaków, która w większości popiera takie działanie.

Szczepienia na COVID-19 trwają w naszym kraju od grudnia 2020 roku. Z danych przedstawionych przez rząd wynika, że w pełni zaszczepionych jest niemal 22 mln osób, a niemal 10 mln przyjęło dawkę przypominającą.

Nadal nie są to jednak liczby, dzięki którym moglibyśmy mówić o odporności zbiorowej. Stąd też co jakiś czas powraca pomył wprowadzenia obowiązkowych szczepień, przynajmniej dla niektórych grup zawodowych, np. medyków, nauczycieli czy służb mundurowych.

Obowiązkowe szczepienia dla wszystkich proponuje m.in. Lewica. Takie rozwiązanie, ale w stosunku do pewnych grup zawodowych zapowiada z kolei minister zdrowia. Co o tym sądzą obywatele, szczególnie ci najbardziej narażeni na niebezpieczeństwo, czyli osoby starsze?

– „Zdecydowana większość emerytów chce obowiązkowych szczepień przeciwko COVID-19” – pisze „Super Express” powołując się na wyniki badania IBRiS, który zapytał emerytów, czy ich zdaniem powinno się wprowadzić obowiązkowe szczepienia.

Na tak zadanie pytanie 64,3% emerytów udzieliło odpowiedzi twierdzącej. Przeciwnego zdania było 31,6 proc seniorów, zaś 4,1% odpowiedziało „nie wiem”.

– „To jest dobry wynik. Seniorzy są jedną z najlepiej wyszczepionych grup. Wiedzą, że dzięki szczepieniom rzadziej chorują na COVID-19 i nie doświadczają skutków ubocznych” – powiedziała cytowana przez „SE” prof. Joanna Zajkowska z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Certyfikaty covidowe z krótszym terminem ważności. Nowe przepisy wchodzą w życie.

Źródło: PAP, Super Express

Tajski Rytuał
Tajski Rytuał
99,99 zł
140,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Rytuał za 99,99 zł w Oasis-Med Spa w Toruniu (zamiast 140 zł)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
4
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
5

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz