Home Kategorie Ludzie Bogusław Linda ostro o Kościele Katolickim. „Rozpier*olił nasz kraj”.

Bogusław Linda ostro o Kościele Katolickim. „Rozpier*olił nasz kraj”.

Bogusław Linda ostro o Kościele Katolickim. „Rozpier*olił nasz kraj”.

Bogusław Linda udzielił wywiadu Kanałowi Sportowemu. W jego trakcie ostro skrytykował Kościół Katolicki w Polsce. Aktor uważa, że ta instytucja jest odpowiedzialna za utrzymywanie ogłupienia ludzi.

Linda to jeden z najbardziej znanych polskich aktorów. W życiu prywatnym również słynie z dosadnego języka i szczerego wyrażania poglądów. Świetnym na to przykładem jest jego najnowszy wywiad w Kanale Sportowym.

W niemal godzinnej rozmowie z Małgorzatą Domagalik, Linda poruszał wiele tematów, ale jednym z najbardziej wyrazistych fragmentów jest ten o roli KK w Polsce. Według aktora instytucja ta odpowiada za podtrzymywanie głupoty w Polsce. Aktor twierdzi, że Kościół „rozpoer*olił Polskę, ogłupiając ludzi”.

– „[Kościół katolicki – przyp. red.] tu wszedł i rozpier*olił nasz kraj. Kościół rozwalił ten kraj, ogłupiając ludzi. Przecież lepiej było odprawiać msze po łacinie, żeby nikt niczego nie rozumiał. Lepiej było nie tłumaczyć Biblii, bo jeszcze ludzie dowiedzieliby się, że piekło zostało wymyślone. A tak można było zarabiać na odpustach. Kościół po prostu utrzymuje głupotę w tym kraju” – powiedział wzburzony aktor.

Jednocześnie Linda przyznał, że uważa się za osobę wierzącą, ale to nie znaczy, że musi chcieć mieć cokolwiek wspólnego z Kościołem katolickim w Polsce. Kwituje to jednym zdaniem, które uderza w KK:

– „Przede wszystkim Bóg jest w miłości. Nie ma go natomiast na pewno w Kościele” – dodał Linda.

Sprzęt od WOŚP pomógł synowi Danuty Holeckiej. Tak gwiazda TVP dziękowała Owsiakowi [WIDEO]

Lot paralotnią w tandemie
Lot paralotnią w tandemie
249,99 zł
60 dni
do końca oferty!
Lot paralotnią w tandemie (249,99 zł) i wideofilmowaniem (od 289,99 zł) w Szkole Paralotniowej Albatros

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz