Home Kategorie Życie Twoje dziecko jest homoseksualne? Papież Franciszek mówi, co robić.

Twoje dziecko jest homoseksualne? Papież Franciszek mówi, co robić.

Twoje dziecko jest homoseksualne? Papież Franciszek mówi, co robić.

Papież Franciszek w trakcie ostatniego spotkania z wiernymi zaapelował do rodziców o większą wyrozumiałość. Nie jest to pierwszy raz, gdy głowa Kościoła porusza tematy społeczności LGBT. W 2020 stwierdził, że orientacja seksualna nie powinna być powodem do odrzucenia ze społeczeństwa.

Papież Franciszek jest przez wiele osób uznawany za symbol dobrej zmiany podejścia Kościoła w wielu kontrowersyjnych tematach społecznych. Biskup już kilkukrotnie wyraził swoje poparcie dla społeczności LGBT. W 2020 roku w trakcie kazania powiedział, że homoseksualiści mają prawo do bycia częścią rodziny. Dodał też, że orientacja nie powinna być powodem do odrzucenia ze społeczeństwa.

Franciszek podczas ostatniego spotkania z wiernymi poruszył temat problemów, z którymi mogą mierzyć się współcześni rodzice. Przesłanie to skierował w głównej mierze do osób, które spotykają się z brakiem tolerancji i wsparcia. Przykładowo, odniósł się do rodziców homoseksualnych dzieci. Papież zaapelował, aby niezależnie od sytuacji i okoliczności wspierać swoje dzieci i nigdy ich nie potępiać.

– „Myślę o rodzicach stojących w obliczu problemów z dziećmi. O dzieciach zmagających się z wieloma chorobami, często trwałymi – ileż w tym cierpienia! O rodzicach, którzy widzą u swych dzieci orientację homoseksualną. Jak sobie z tym radzić, jak towarzyszyć dzieciom, a nie ukrywać się w postawie potępienia” – mówił Papież Franciszek.

Franciszek skupił się też na innych problemach związanych z nauką dzieci i brawurą młodzieży. Odniósł się do życia jednego ze świętych, wskazał kolejną poradę.

– „O rodzicach, którzy widzą, jak ich dzieci odchodzą, umierają, z powodu choroby, czy też, co jeszcze bardziej smutne, a o czym czytamy w gazetach, o młodych, którzy szaleją i giną w wypadkach samochodowych. O rodzicach, którzy widzą dzieci, które nie dają sobie rady w szkole i nie wiedzą jak im pomóc. Tyle problemów rodziców! Pomyślmy, jak im pomóc? Rodzicom mówię: nie przerażajcie się! Tak, jest wiele bólu, ale pomyślcie o tym, jak rozwiązał problemy św. Józef i proście go, by wam pomógł. Nigdy nie potępiajcie dzieci.”

Zadzwonił do ciebie ten numer? Możesz mieć poważne kłopoty, nawet jeśli nie odbierzesz!

Źródło: Pudelek

Bilet indywidualny wraz z atrakcją i dyplomem tropiciela Baby Jagi
Bilet indywidualny wraz z atrakcją i dyplomem tropiciela Baby Jagi
21,99 zł
28,00 zł
65 dni
do końca oferty!
Bilet indywidualny wraz z atrakcją i dyplomem tropiciela Baby Jagi w Chatce Baby Jagi (do -21%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz