Home Kategorie Film Nie żyje legendarna aktorka. „Dziś jest naprawdę smutny dzień. Żegnaj królowo…”

Nie żyje legendarna aktorka. „Dziś jest naprawdę smutny dzień. Żegnaj królowo…”

Nie żyje legendarna aktorka. „Dziś jest naprawdę smutny dzień. Żegnaj królowo…”

Nie żyje Monica Vitti. W wieku 90 lat zmarła legenda włoskiego kina i jedna z najpopularniejszych europejskich aktorek. Gwiazdę pożegnał m.in. włoski Minister Kultury.

Monica Vitti nie żyje. 2 lutego w wieku 90 lat zmarła jedna z najpopularniejszych włoskich aktorek w historii. Vitti została wyróżniona m.in. statuetkami Złotego Lwa i Srebrnego Berlińskiego Niedźwiedzia. Szczególnie znana była z obrazów Michelangelo Antonioniego, dla którego była muzą. Wystąpiła w takich produkcjach jak „Krzyk”, „Przygoda” czy „Czerwona pustynia”. Po 2002 roku wycofała się z życia publicznego przez postępującą chorobą Alzheimera. Gwiazdę pożegnał Minister Kultury Dario Franceschini.

– „Żegnaj Monico Vitti, żegnaj królowo włoskiego kina. Dziś jest naprawdę smutny dzień, straciliśmy wspaniałą artystkę i wspaniałą Włoszkę” – napisał w oświadczeniu.

Ostatni raz na ekranie mogliśmy oglądać Vitti w filmie „Scandalo segreto”, którego była także reżyserką.

Monica Vitti urodziła się w 1931 roku w Rzymie, a karierę rozpoczynała od amatorskich przedstawień teatralnych. Na ekranie zadebiutowała w 1954 w filmie „Ridere! Ridere! Ridere!”. Rola w „Przygodzie” przyniosła jej nagrodę jury na festiwalu w Cannes. W 1993 roku aktorka wydała swoją biografię „Siedem spódnic”. Dwa lata później wyszła za mąż za Roberta Russo. Śmierć Vitti to ogromny cios dla całego środowiska filmowego.

Bogusław Linda ostro o Kościele Katolickim. „Rozpier*olił nasz kraj”.

Aqua Park Zakopane: termy
Aqua Park Zakopane: termy
39,99 zł
50,00 zł
187 dni
do końca oferty!
Termy: 2,5-godzinny bilet wstępu (od 39,99 zł) lub całodzienny bilet open (od 59,99 zł) do Aqua Parku Zakopane (do -33%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz