Home Kategorie News Kolejny kraj znosi obostrzenia covidowe. „Czas odzyskać codzienność”.

Kolejny kraj znosi obostrzenia covidowe. „Czas odzyskać codzienność”.

Kolejny kraj znosi obostrzenia covidowe. „Czas odzyskać codzienność”.

Władze Norwegii postanowiły znieść większość obowiązujących restrykcji związanych z pandemią koronawirusa. Nadal zalecane będzie noszenie maseczek w zatłoczonych miejscach i transporcie publicznym.

Norwegia już w zeszłym tygodniu złagodziła część restrykcji wjazdowych. Od 26 stycznia wszystkie osoby, które nie mają ważnego certyfikatu covidowego, nie muszą przechodzić 10-dniowej kwarantanny.

W tym tygodniu władze Norwegii ogłosiły kolejne znoszenie obostrzeń pandemicznych w kraju. Co uległo zmianie?

– „Biorąc pod uwagę wszystko to, co dzisiaj wiemy, słuszne jest zniesienie środków kontroli z małymi wyjątkami” – oznajmił na konferencji prasowej premier Norwegii Jonas Gahr Store.

W ten sposób szef norweskiego rządu odniósł się do badań naukowych i statystyk, które wskazują, że dominujący i bardziej zakaźny wariant Omikron koronawirusa rzadziej poważnie zagraża zdrowiu. Premier podkreślił znaczenie wysokiego poziomu wyszczepienia norweskiego społeczeństwa.

Co ulega zmianie? Od 1 lutego od 22:00 lokale gastronomiczne znów będą mogły serwować alkohol bez ograniczeń, a teatry dawać występy przy pełnej widowni. Otwarte zostaną kluby nocne, ale na razie nie będzie można w nich tańczyć.

Oprócz tego przestają obowiązywać limity prywatnych zgromadzeń oraz rekomendacja pracy zdalnej. Studenci mają też wrócić na uczelnie.

To jednak nie wszystko. Przestaje też obowiązywać wymóg okazywania negatywnego testu na COVID-19 od podróżnych na granicy posiadających zaświadczenie o szczepieniu.

Rząd podtrzymał zasadę konieczności zapewnienia jednego metra odstępu. Tam, gdzie nie będzie to możliwe, np. w centrum handlowym albo transporcie publicznym, zalecane jest zasłanianie ust oraz nosa.

Norweskie władze zakładają, że ostatnie restrykcje zostaną zniesione 17 lutego. Tym samym Norwegia dołączy do grona Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Danii, które rezygnują z polityki covidowej.

Rząd szykuje nowy bon. Skorzystają z niego miliony Polaków.

Źródło: PAP

Fotokalendarz: różne formaty
Fotokalendarz: różne formaty
23,90 zł
60 dni
do końca oferty!
Fotokalendarz A3, A4 lub XL od 23,90 zł w Colorland

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz