Home Kategorie News Nie będzie codziennych raportów o COVID-19. Przełomowa decyzja rządu.

Nie będzie codziennych raportów o COVID-19. Przełomowa decyzja rządu.

Nie będzie codziennych raportów o COVID-19. Przełomowa decyzja rządu.

Brytyjski rząd w ramach planu życia z COVID-19 chce najpóźniej do Wielkanocy przestać publikować codzienne statystyki zakażonych, hospitalizowanych i zmarłych z powodu koronawirusa.

Wielka Brytania nie będzie podawać dziennych raportów dotyczących koronawirusa.

– „Boris Johnson zaznaczył Wielkanoc jako ostateczny termin, w którym codzienne statystyki na temat COVID-19 przestaną być opublikowane w ich obecnej formie. W idealnej sytuacji, jeśli obecny trend spadkowy w liczbie zgonów będzie trwał, przyspieszy on ten termin” – podaje  „The i”.

Rząd Wielkiej Brytanii twierdzi, że nie da się zupełnie wyeliminować COVID-19, stąd należy traktować tę chorobę jak sezonową grypę. Wobec coraz lepszej sytuacji epidemicznej w zeszłym tygodniu w Anglii przestały obowiązywać niemal wszystkie obostrzenia, włącznie z nakazem zakrywania ust i nosa w sklepach oraz transporcie publicznym.

Zapowiedziano też, że najpóźniej 24 marca obowiązek izolacji przez zakażonych zostanie zastąpiony zaleceniem. W pozostałych częściach Zjednoczonego Królestwa te restrykcje, które obowiązywały bezpośrednio przed pojawieniem się wariantu Omikron, w większości nadal jeszcze pozostają w mocy.

5 objawów Omikrona, które widać na skórze. Na co powinniśmy zwracać uwagę?

Źródło: PAP

EMS: od 2 do 5 treningów w Hush Studio EMS
EMS: od 2 do 5 treningów w Hush Studio EMS
179,00 zł
300,00 zł
90 dni
do końca oferty!
EMS: od 2 do 5 treningów w Hush Studio EMS (do -44%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz