Home Kategorie Zdrowie „Omikron ma już 3 warianty”. Jest zapowiedź szóstej fali w Polsce.
5.55K

„Omikron ma już 3 warianty”. Jest zapowiedź szóstej fali w Polsce.

„Omikron ma już 3 warianty”. Jest zapowiedź szóstej fali w Polsce.

Ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. walki z COVID-19 Paweł Grzesiowski udzielił wywiadu Super Expressowi. Odniósł się do sytuacji epidemicznej w Polsce.

Piąta fala koronawirusa nie będzie ostatnią, twierdzi dr Paweł Grzesiowski.

– „Omikron ma już trzy warianty, więc absolutnie nie ma gwarancji, że masowe zachorowania powstrzymają kolejne fale. Duża liczba zachorowań oznacza, że będzie wielu ozdrowieńców, ale to nie oznacza, że oni będą już chronieni do końca życia” – powiedział w rozmowie z „SE”.

Pytany o to, czy rząd czeka, aż epidemia sama się skończy, bez wzięcia odpowiedzialności przez obóz władzy, odpowiedział, że „niestety tak i takie wrażenie mamy nie od dziś”.

– „To jest stan, który utrzymuje się od lata 2021 r. Poziom działań przeciwpandemicznych jest minimalny. I nie mówię tu o lockdownach czy zamykaniu całych działów gospodarki” – tłumaczył.

Jego zdaniem, „cała Polska jest dziś ogarnięta falą wariantu Omikron i w tej chwili możemy już tylko łagodzić negatywne skutki tego zjawiska, czyli ratować ludzkie życie. Na tym powinny być skupione wszystkie siły i środki, ale nawet tego nie widzimy. Nie ma żadnego wsparcia dla szpitali i służb medycznych”.

Grzesiowski skomentował słowa prezydenta Dudy, który stwierdził, że „COVID-19 powoli zaczyna się przeradzać we w miarę normalną grypę”. Zdaniem lekarza, „to nieprawda, bo ten wirus ma zupełnie inne właściwości niż grypa i nigdy grypą nie będzie”.

– „Mamy tylko znacznie więcej łagodnych przebiegów choroby u osób zaszczepionych. Niestety, od początku pandemii władze nie traktowały związanych z nią problemów poważnie i priorytetowo. Robiły tylko to, co było konieczne i wymuszone przez środowisko medyczne czy Światową Organizację Zdrowia” – mówił.

Według eksperta „ta wypowiedź prezydenta wpisuje się w niewiarę w wirusa i zajmowanie się zupełnie innymi sprawami”.

– „Ważniejsze od pandemii były wybory i polityczne kłótnie. Dziś mamy tego skutki zaszczepiło się tylko 60 proc. Polaków i dlatego będziemy bardzo ciężko dotknięci kolejną falą pandemiczną” – ocenił.

6-latek zmarł kilka dni po szczepieniu na COVID-19. Poznaliśmy wyniki sekcji zwłok.

Źródło: Super Express

Depilacja laserowa: pakiety
Depilacja laserowa: pakiety
119,00 zł
299,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Wybrany pakiet depilacji laserowej dla kobiet lub mężczyzn od 119 zł w Depilacja.pl

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz