Home Kategorie Życie Tragedia w górach. Nie mieli nawet kurtek. Turyści zamarzali na szlaku.
10.90K

Tragedia w górach. Nie mieli nawet kurtek. Turyści zamarzali na szlaku.

Tragedia w górach. Nie mieli nawet kurtek. Turyści zamarzali na szlaku.

Brak rozwagi i odpowiedniego przygotowania do wyjścia w góry niemal nie zakończył się tragicznie. Para turystów wyszła na szlak w Jesionikach jedynie w trampkach, wiatrówkach i bez rękawiczek.

Akcja ratownicza miała miejsce w niedzielę 31 stycznia. Młoda para zdecydowała się wybrać na wędrówkę z Ovčárny po głównym grzbiecie Dlouhá stráňa po czeskiej stronie pasma Jesioniki.

W godzinach popołudniowych regionalne pogotowie ratunkowe dostało zgłoszenie o mężczyźnie i kobiecie, którzy znajdowali się na szlaku i potrzebowali pilnej pomocy.

Członek Służby Górskiej Jesioników Ondřej Šimko przez telefon chciał namówić turystów, aby spróbowali wrócić na grzbiet. Niestety, nie udało się. Młoda kobieta była już tak wyczerpana, że nie była w stanie samodzielnie się poruszać. Para została zlokalizowana przy pomocy sygnału telefonicznego i wysłano do nich pomoc.

Kiedy ratownicy przybyli na miejsce, szybko zorientowali się, dlaczego turyści utknęli na szlaku. Oboje byli nieprzygotowani do górskich wypraw. Nie mieli ze sobą nawet zimowych ubrań.

– „Mężczyzna dygotał, miał na sobie tylko legginsy, szorty, wiatrówkę, a na nogach miał trampki i rakiety śnieżne. Nie miał nawet rękawiczek. Podobnie jego towarzyszka. Leżała na ziemi owinięta folią izolacyjną, którą otrzymała od przejeżdżających narciarzy, którzy pomogli w interwencji” – powiedział Ondřej Šimko.

Ratownicy dali turystom ciepłe kurtki i owinęli ich dodatkowymi foliami. Później trafili do szpitala.

Jak podkreślają ratownicy, para była zupełnie nieprzygotowana do turystyki górskiej pod każdym względem. Nie tylko nie mieli zimowych ubrań, ale też odpowiedniego wyposażenia, aplikacji ratowniczych czy map. Oprócz tego turyści nie zdawali sobie sprawy z aktualnych ostrzeżeń.

Zabił żonę i wyskoczył z balkonu. Wiadomo, dlaczego to zrobił.

Wybielanie zębów
Wybielanie zębów
199,99 zł
400,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Wybielanie zębów od 199,99 zł w Przychodni Specjalistycznej Ewa Konopelko-Śliżewska – 2 lokalizacje (do -55%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz