Home Kategorie Zdrowie Uważaj! Gdy przyjdziesz do przychodni, to możesz się zdziwić. Przez te zmiany mogą cię od razu wyprosić.

Uważaj! Gdy przyjdziesz do przychodni, to możesz się zdziwić. Przez te zmiany mogą cię od razu wyprosić.

Uważaj! Gdy przyjdziesz do przychodni, to możesz się zdziwić. Przez te zmiany mogą cię od razu wyprosić.

Wielu z państwa może o tym nie wiedzieć, ale należy o tym wspomnieć. Przychodnie w Polsce wprowadzają bowiem tak zwane „godziny covidowe”, kiedy to będą przyjmowani jedynie pacjenci zakażeni covid.

Niestety, ale piąta fala koronawirusa w Polsce nie odpuszcza. Dzisiaj również zanotowano wynik zakażeń wynoszący niemal 50 000 przypadków. Taka sytuacja, zmusza rząd do działania.

A jeden z nowych pomysłów, to dodatkowa opieka nad seniorami. Zgodnie z rozporządzeniem wydanym przez premiera, lekarze rodzinni zobowiązani są do zbadania w ciągu 48 godzin każdego pacjenta, który ma COVID-19 i skończone 60 lat.

Jednak medycy podnoszą w tym wszystkim ostry głos krytyki.

– „Jest nas za mało, by temu sprostać – nie jesteśmy w stanie zapobiec postępującemu paraliżowi ochrony zdrowia, który na skutek tej błędnej i szkodliwej decyzji obejmie teraz także podstawową opiekę zdrowotną – znacznie pogorszając opiekę nad pacjentami z pozostałymi chorobami” – twierdzi Porozumienie Zielonogórskie.

Wiele przychodni ze względu na nowe przepisy, postanowiło wprowadzić tak zwane godziny covidowe. Chodzi tutaj mianowicie o uniknięcie czegoś co można nazwać mieszaniem się pacjentów. Dlatego też w jednej z przychodni w Białymstoku od godziny 16 do 18 przyjmuje się jedynie pacjentów covidowych.

– „Tuż przed 16 wszyscy ubieramy się w fartuchy, maski, przyłbice, aby się nie zarazić. Jak my się zarazimy, to kto tych pacjentów będzie leczyć?” – pyta jedna z lekarek, która pracuje w tej przychodni.

W innej przychodni zlokalizowanej z kolei w Warszawie, godziny te są zmieniane każdego dnia w zależności od potrzeb.

– „Sztywnych godzin nie ma, bo jednego dnia mamy tych pacjentów mniej, innego więcej. Nasz czas, możliwości kadrowe, są ograniczone, musimy być elastyczni” – przekazał lekarz, dr Sutkowski.

– „Każdy rygor powoduje bunt. Nie u wszystkich, część rozumie, że „godziny covidowe” muszą być wprowadzone, inni uważają, że jest to niepotrzebne. Chcą być przebadani tu i teraz” – dodał.

Medycy rozumieją rozżalenie ludzi panującą sytuacja. Jednocześnie jednak zalecają stosowanie się do nowych nakazów. W tym wszystkim przecież chodzi o nasze zdrowie.

Nauka zdalna dla klas 1 – 4. Omikron zamyka najmłodszych uczniów w domach.

Źródło: goniec.pl

 

Kurs excel online - rok nauki
Kurs excel online - rok nauki
39,00 zł
290,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Roczny dostęp do lekcji online Master of Excel za 39 zł na platformie Expose

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz