Home Kategorie News Polska i Czechy doszły do porozumienia. Polska musi zapłacić 45 milionów Euro.

Polska i Czechy doszły do porozumienia. Polska musi zapłacić 45 milionów Euro.

Polska i Czechy doszły do porozumienia. Polska musi zapłacić 45 milionów Euro.

– „Projekt porozumienia, który został przyjęty przez rząd w trybie obiegowym, zakłada zapłatę w sumie 45 mln euro przez Polskę stronie czeskiej” – potwierdzono podczas konferencji prasowej.

Według ustaleń, wygląda na to, że Polska zapłaci 45 mln euro Czechom, w zamian za wycofanie skargi z Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Czesi też zrzekną się wszelkich roszczeń w sprawie Turowa. 35 mln euro ma zapłacić rząd, a 10 mln euro Fundacja Polskiej Grupy Energetycznej.

– „Porozumienie liczy łącznie 14 punktów i opisuje mechanizm ugody. Cała umowa ma kilkanaście stron” – dowiedział się portal Onet.

– „Podpisaliśmy umowę między rządem Czech i Polski w sprawie kopalni odkrywkowej w Turowie. Jest to moim zdaniem ogromny sukces, ponieważ udało nam się usunąć ogromną przeszkodę, pewien głaz, który obciążał nasze relacje między Polską i Czechami” – mówił na konferencji premier Czech Petr Fiala.

– „Nie będę ukrywać, że mamy za sobą ostre rozmowy, które trwały bardzo długo, ale koniec tych rozmów jest pomyślny. W ramach tej umowy Rzeczpospolita Polska zobowiązała się dobudować funkcjonującą w pełni barierę podziemną, która zapobiegnie odpływowi wód podziemnych, a także uzgodniono budowę wału ziemnego, który zabezpieczy mieszkańców tego regionu przed zanieczyszczeniem powietrza, hałasem i pyłami. Polska zobowiązała się, że będzie dokładać stara, by ograniczać zanieczyszczenie powietrza i dbać o dobrostan mieszkańców regionu” – wyjaśnił Fiala. Wygląda na to, że ta sprawa w końcu się zakończyła. Jakby jednak tego nie obracać, ta sytuacja to porażka naszego rządu.

Nauka zdalna dla klas 1 – 4. Omikron zamyka najmłodszych uczniów w domach.

Źródło: onet.pl

 

 

 

Spacer z alpakami
Spacer z alpakami
29,99 zł
40,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Alpakoterapia: spacer z alpakami dla 2 osób od 24,99 zł i więcej opcji w Ośrodku Ikarion (do -38%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz