Home Kategorie Zdrowie Ile dzieci zmarło na COVID-19 w Polsce? Oficjalne dane MZ nie pozostawiają złudzeń.

Ile dzieci zmarło na COVID-19 w Polsce? Oficjalne dane MZ nie pozostawiają złudzeń.

Ile dzieci zmarło na COVID-19 w Polsce? Oficjalne dane MZ nie pozostawiają złudzeń.

Media informują, że wzrasta liczba zgonów i hospitalizacji z powodu COVID-19 wśród dzieci. Czy tak jest naprawdę? Portal dorzeczy.pl sprawdził te informacje, bazując na danych MZ.

Rzeczywiste liczby można znaleźć na prowadzonej przez Ministerstwo Zdrowia Bazie Analiz Systemowych i Wdrożeniowych. Można tam znaleźć ładną zakładkę o nazwie „Pandemia Koronawirusa” gdzie czarno na białym mamy wszystkie, interesujące nas dane liczbowe.

– „Najmłodsi i nastolatkowie stanowili ledwie promil wszystkich zmarłych – w przedziale wiekowym 0-18 zanotowano 34 zgony, a w przedziale 0-11 było ich dokładnie 19. Większość z dzieci, które odeszły z powodu koronawirusa miało również poważne choroby współistniejące. Tak było w przypadku 24 niedorosłych osób” – przekazali dziennikarze z portalu dorzeczy.pl

Tak naprawdę tym jednym zdaniem, można by było zakończyć ten temat. Jednak znajduje się w niej o wiele więcej ciekawych szczegółów, na które niewątpliwie, można zwrócić uwagę.

Interesujący jest na przykład fakt, że w statystykach nie widać zgonów dzieci, które były opisywane w mediach. Tak jest w przypadku sześciu „małych pacjentów onkologicznych”, o których zapewne słyszeliście. Otóż, w statystykach oni nie widnieją. Jest to interesujące, a zarazem niepokojące.

Pilne! To oficjalny koniec pandemii.

Źródło: dorzeczy.pl

 

Manicure hybrydowy
Manicure hybrydowy
29,99 zł
60,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Manicure hybrydowy od 29,99 zł w Salonie Fryzur i Kosmetyki Joanna Kwaśniewska

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz