Home Kategorie Poruszające Nie żyje były minister finansów i doradca prezydenta. Politycy w żałobie. „Dobry przyjaciel”.

Nie żyje były minister finansów i doradca prezydenta. Politycy w żałobie. „Dobry przyjaciel”.

Nie żyje były minister finansów i doradca prezydenta. Politycy w żałobie. „Dobry przyjaciel”.

W piątek zmarł ekonomista i były minister finansów w rządzie Hanny Suchockiej prof. Jerzy Osiatyński. Konsultant Banku Światowego i doradca prezydenta Komorowskiego miał 81 lat.

O śmierci prof. Osiatyńskiego poinformowały w piątek media powołując się na informacje od rodziny. Wyrazy współczucia dla bliski złożyli m.in. były premier Marek Belka a także były minister finansów Jan Vincent Rostowski.

Jerzy Osiatyński urodził się w Rydze 2 listopada 1941 r. W 1964 r. ukończył Szkołę Główną Planowania i Statystyki w Warszawie (obecnie Szkoła Główna Handlowa). W 1989 r. uzyskał tytuł profesora nauk ekonomicznych.

W latach 1989-91 był ministrem – kierownikiem Centralnego Urzędu Planowania w rządzie Tadeusza Mazowieckiego. Był posłem na Sejm X, I, II i III kadencji. Zasiadał w wielu sejmowych komisjach i podkomisjach zajmujących się finansami publicznymi, integracją europejską, kontrolą publiczną, audytem oraz polityką ekonomiczną. Od 1992 r. do 1993 r. pełnił funkcję ministra finansów w rządzie Hanny Suchockiej.

W latach 1995-2008 Jerzy Osiatyński pełnił funkcję konsultanta Banku Światowego oraz innych organizacji międzynarodowych i pozarządowych w dziedzinie transformacji gospodarczej. Od stycznia do 10 kwietnia 2010 r. był członkiem Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP. W latach 2001-2006 członkiem Rady Strategii Społeczno-Gospodarczej przy premierze, a w latach 2004-2006 r. jej wiceprzewodniczącym. W październiku 2010 roku został doradcą społecznym prezydenta Bronisława Komorowskiego. W 2013 roku wszedł w skład Rady Polityki Pieniężnej.

Olbrzymi sukces specjalistów z Gdańska. Naprawili płuca, które nie nadawały się do przeszczepu.

Źródło: PAP

W. Kruk karta podarunkowa
W. Kruk karta podarunkowa
90,00 zł
100,00 zł
35 dni
do końca oferty!
90 zł za Kartę Podarunkową wartą 100 zł i więcej do wykorzystania stacjonarnie i online w W. Kruk

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz