Home Kategorie Ludzie Jacek Braciak pozuje z transpłciowym synem. Pierwsza taka sesja po przemianie Konrada.

Jacek Braciak pozuje z transpłciowym synem. Pierwsza taka sesja po przemianie Konrada.

Jacek Braciak pozuje z transpłciowym synem. Pierwsza taka sesja po przemianie Konrada.

Jacek Braciak i jego transpłciowy syn Konrad trafili na okładkę magazynu „Replika”. Sesji towarzyszy pełen osobistych wyznań wywiad.

W listopadzie Jacek Braciak zaskoczył wyznaniem, że ma transpłciowe dziecko. Aktor wyznał, że jedna z jego dwóch córek – Jadwiga – obecnie jest mężczyzną i ma na imię Konrad.

– „Jestem ojcem dwóch córek i syna. Dlatego że moja córka okazała się mężczyzną w swojej istocie, w swoim wnętrzu, myśleniu, więc w tej chwili mam syna. Miałem kiedyś córkę Jadwigę, a teraz mam syna Konrada. I tak – myślę, że moje dzieci to ludzie wolni” – powiedział w rozmowie z magazynem „Zwierciadło”.

Po opublikowaniu wywiadu Braciak wyraził skruchę za użyte sformułowanie, które miało zabrzmieć niefortunnie oraz za to, że bez zgody Konrada opowiedział o jego przemianie.

– „Przyznam szczerze: nie widziałem nic niestosownego w nadmienieniu w wywiadzie, że miałem trzy córki, a teraz mam dwie córki i syna. Kompletnie nie byłem świadomy doniosłości, jak się okazało, tego sformułowania. Ale natychmiast po tym rozmawiałem ze swoim synem, który mi zwrócił uwagę, że powinienem był zapytać go o zgodę” – przyznał na łamach „Newsweeka” aktor.

Dwa miesiące później Jacek i Konrad zostali bohaterami magazynu „Replika”. Jest to pierwsza prasowa sesja aktora z jego synem po przemianie.

– „Przeszedłem przez cały akronim LGBT, tylko w innej kolejności. Najpierw wyoutowałem się jako literka B (osoba biseksualna – przyp. red.), potem L (lesbijka), następnie T (osoba transpłciowa), a na końcu G (gej). Zajęło mi to ładnych parę lat, które nie były dla mnie łatwe. (…) Depresja – tak. Samookaleczania – tak. Myśli samobójcze – też. Przez długi czas. (…) Wcześnie zacząłem pić, palić, nie wracałem do domu” – czytamy w zapowiedzi wywiadu na Instagramie.

Jacek Braciak także podzielił się osobistymi wyznaniami na temat coming outu syna oraz m.in. reakcji na słynną wypowiedź Andrzeja Dudy z kampanii prezydenckiej, że „LGBT to nie są ludzie”.

Decyzja polskiego rządu. Nie będzie kar za brak maseczek. Powodem są zbyt duże koszta.

Źródło: Repilka, Foto: Paweł Spychalski

Pakiety day spa: 4 warianty
Pakiety day spa: 4 warianty
99,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Wybrany pakiet day spa z masażem ciała i więcej od 99,99 zł w Salonie Kosmetycznym Mona Lisa

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz