Home Kategorie News Kolejne państwo znosi wszystkie restrykcje covidowe. „Nadszedł czas otworzyć kraj”.

Kolejne państwo znosi wszystkie restrykcje covidowe. „Nadszedł czas otworzyć kraj”.

Kolejne państwo znosi wszystkie restrykcje covidowe. „Nadszedł czas otworzyć kraj”.

Władze Szwecji postanowiły znieść wszystkie restrykcje pandemiczne. Przestaną obowiązywać m.in. certyfikaty covidowe, a także limity zgromadzeń.

Europa wciąż walczy z pandemią koronawirusa. Coraz więcej krajów podejmuje jednak decyzje o luzowaniu obostrzeń lub nawet całkowitym ich zniesieniu. Tak jest w przypadku Szwecji, gdzie za kilka dni przestaną obowiązywać pandemiczne restrykcje.

Władze Szwecji przekazały, że decydując się na rezygnację z dotychczasowej polityki covidowej, kierują się kwestią wydolności służby zdrowia, w której sytuacja jest stabilna, oraz znacznie łagodniejszym przebiegiem Covid-9 wywołanych Omikronem.

– „Nadszedł czas otworzyć Szwecję. Mamy lepszą wiedzę na temat wirusa, poprawiła się sytuacja w służbie zdrowia oraz wzrosło tempo szczepień” – podkreśliła Magdalena Andersson na konferencji prasowej.

Dyrektor Urzędu Zdrowia Publicznego Karin Tegmark Wisell dodała, że złoży wniosek do rządu o usunięcie COVID-19 z listy chorób zagrażających społeczeństwu.

– „Rozprzestrzenianie się koronawirusa utrzymuje się na wysokim poziomie, ale stało się jasne, że pandemia zmieniła charakter. Zakażenie Omikronem powoduje łagodniejsze objawy” – tłumaczyła Tegmark Wisell.

Od 9 lutego w Szwecji pozostanie jedynie zalecenie pozostania w domu w przypadku wystąpienia objawów chorobowych. Osoby niezaszczepione przeciw COVID-19 powinny unikać dużych zbiorowisk ludzi.

Pilne! Masowe szczepienia nic nie dały. Rekord zgonów i zakażeń.

Źródło: PAP

Okulary i soczewki do-85%
Okulary i soczewki do-85%
39,00 zł
149,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Soczewki (39 zł) lub 49 zł za groupon zniżkowy wart 300 zł na okulary i więcej w Soczewki24.pl – 22 lokalizacje

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz