Home Kategorie Niesamowite Szok nad Bałtykiem! Popularna plaża zniknęła [FOTO]

Szok nad Bałtykiem! Popularna plaża zniknęła [FOTO]

Plaża w Gdyni Orłowo niemal całkowicie zniknęła. Podniesiony poziom wód, sztorm w ostatnich tygodniach i niemal ciągły wiatr od morza sprawiły, że po znanej plaży nie ma już śladu.

Plaża w Orłowie jest jednym z najpopularniejszych miejsc w Trójmieście. Słynie nie tylko z pięknego molo, ale też z malowniczego klifu, który wznosi się nad brzegiem morza. W pobliżu znajduje się też Scena Letnia Teatru Miejskiego w Gdyni. Teraz jednak z popularnego odcinka plaży pozostało niewiele.

Portal Trójmiasto.pl opublikował nagranie pokazujące, jak plaża w Orłowie zmieniła w ciągu ostatnich dwóch lat. Już na pierwszy rzut oka widać, że różnica w wyglądzie jednego z najpopularniejszych miejsc w Gdyni jest naprawdę spora.

Jak podkreśla portal, wyższy poziom morza to nic nadzwyczajnego w okresie tzw. cofki, wywołanej silnym wiatrem od morza. Gdy jednak przyjrzymy się plaży w Orłowie na wysokości końcówki znajdującego się na niej molo, to można zobaczyć połacie piasku wypłukanego z plaży. To oznacza, że nawet po ustaniu wiatru popularna turystycznie plaża nie wróci do wyglądu sprzed lat. Już jest dużo węższa i najprawdopodobniej konieczne będzie usypanie jej od nowa.

Nie jest to pierwszy raz, gdy sztorm zmniejszył plażę w Orłowie. Do podobnej sytuacji doszło w marcu zeszłego roku. Wtedy sztorm również zabrał część plaży, która była już wcześniej sztucznie poszerzona w wyniku reflacji, która kosztowała 2,5 mln zł. W XXI wieku plaża była już poszerzana trzy razy.

Magdalena Kierzkowska z Urzędu Morskiego w Gdyni, cytowana przez portal Trójmiasto, zapewnia, że plaża w Orłowie zostanie odbudowana i zabezpieczona.

– „W ramach jednego z aktualnie prowadzonych przez Urząd Morski w Gdyni projektów planowane są w tym roku refulacje m.in. w rejonie Orłowa. Zakres i termin są w trakcie uzgadniania, odbędzie się to na pewno poza miesiącami wakacyjnymi” – powiedziała Magdalena Kierzkowska.

– „Dodatkowo, aby zwiększyć „żywotność” plaż w Orłowie, UM planuje budowę progów podwodnych” – dodała.

Koszty badania technicznego mocno w górę? Być może nawet o 400 zł.

Źródło: trojmiasto.pl, Foto: Piotr Hukało

Orientalne pakiety day spa
Orientalne pakiety day spa
159,99 zł
350,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Pakiet day spa Orient z masażem, maską i więcej od 159,99 zł w Instytucie Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Hialuron

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz