Home Kategorie Zdrowie Tajemnicza choroba atakuje. Naukowcy nie mają pojęcia, co się dzieje.
7.96K

Tajemnicza choroba atakuje. Naukowcy nie mają pojęcia, co się dzieje.

Tajemnicza choroba atakuje. Naukowcy nie mają pojęcia, co się dzieje.

W Wielkiej Brytanii szerzy się tajemnicza choroba, która dotyka psy. Media na Wyspach informują, że za chorobą zwierząt stać może koronawirus.

Pierwsze przypadki dziwnej choroby odnotowano w hrabstwie Yorkshire. Psy miały zacząć chorować po powrocie ze spaceru. Schorzenie wywołuje objawy takie, jak biegunka, wymioty czy letarg.

Prof. Alan Radford, ekspert w dziedzinie informatyki weterynaryjnej na Uniwersytecie w Liverpoolu, stwierdził, że przyczyną choroby może być koronawirus jelitowy psów (CEC). Dodał jednak, że badania nad schorzeniem wciąż trwają i nadal nic nie jest przesądzone. Uspokoił też opinię publiczną, że pomimo złowieszczo brzmiącej nazwy, schorzenie nie jest związane z COVID-19 i nie stanowi zagrożenia dla ludzi.

– „Na razie możemy stwierdzić, że ogniskiem choroby jest hrabstwo Yorkshire” – podkreślają badacze.

Pojawiły się przypuszczenia, że infekcje mogą mieć związek z pobytem psów na plaży. Prezes Brytyjskiego Stowarzyszenia Weterynaryjnego Justine Shotton twierdzi jednak, że nie ma na to żadnych dowodów.

– „Pojawiły się również weterynaryjne raporty o czworonogach, które zachorowały mimo tego, że nigdy nie były na plaży” – powiedziała Shotton w rozmowie z BBC.

Eksperci mówią, że w przypadku zauważenia u swojego psa niepokojących objawów, należy jak najszybciej udać się z nim do weterynarza. Zakażone czworonogi należy izolować od zdrowych osobników do czasu pełnego wyzdrowienia. Infekcja zwykle ustępuje samoistnie i nie jest zagrożeniem życia zwierzęcia. Pojawiają się jednak doniesienia o co najmniej jednym śmiertelnym przypadku zakażenia.

Decyzja polskiego rządu. Nie będzie kar za brak maseczek. Powodem są zbyt duże koszta.

Źródło: BBC

Kurs online: Opieka nad osobami starszymi lub dziećmi
Kurs online: Opieka nad osobami starszymi lub dziećmi
99,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Opieka nad osobami starszymi lub dziećmi z certyfikatami za 99 zł w Kar-Group

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz