Home Kategorie Życie Amerykańscy żołnierze właśnie wylądowali w Polsce. Są gotowi do działania.

Amerykańscy żołnierze właśnie wylądowali w Polsce. Są gotowi do działania.

Amerykańscy żołnierze właśnie wylądowali w Polsce. Są gotowi do działania.

Amerykańscy żołnierze z 82. Dywizji Powietrznodesantowej USA, którzy mają stacjonować w Polsce, wczoraj wylądowali na lotnisku w Jasionce. Są już gotowi do działania.

Amerykański samolot Boeing C-17 Globemaster III, którym do Polski z bazy lotniczej Dover w stanie Delaware przyleciała grupa żołnierzy z 82. Dywizji, wylądowali na lotnisku w Jasionce, w niedzielę przed godziną 14:00.

W sumie przyleciało kilkudziesięciu żołnierzy USA wraz z kilkoma pojazdami wojskowymi takimi jak Hummery. Dzisiaj na lotnisku ma również wylądować kolejny oddział amerykańskich wojskowych.

– „W środę Pentagon zapowiedział czasowe zwiększenie liczby wojsk USA w Europie w celu wzmocnienia wschodniej flanki NATO w związku z koncentracją rosyjskich wojsk przy granicy Ukrainy. 2 tys. żołnierzy jest wysłanych do Polski i Niemiec, z tego 1700 – do naszego kraju. Około tysiąca zostanie przebazowanych z Niemiec do Rumunii. asz wkład oraz udzielone Polsce przez nasz kraj wsparcie, są dowodem solidarności z naszymi sojusznikami w tym okresie niepewności” – przekazał dowódca dywizji.

– „Jesteśmy wdzięczni naszym polskim sojusznikom za zaproszenie, hojność oraz ciepłe przyjęcie. Wasze zaangażowanie w udzielanie wsparcia naszym spadochroniarzom jest najlepszym przykładem żelaznego sojuszu pomiędzy naszymi narodami”  – dodał.

– „Oddziały 82. Dywizji Powietrznodesantowej otrzymały rozkaz przemieszczenia do Polski w celu wzmocnienia sojuszniczej gotowości i interoperacyjności we wszystkich domenach, oraz jeśli zajdzie taka potrzeba obrony sojuszu NATO. Jest to kontynuacja ścisłej współpracy z naszymi polskimi sojusznikami. Oba nasze narody uczestniczą w wielu corocznych ćwiczeniach, takich jak Swift Response. Ostatnie takie ćwiczenia odbyły się w maju 2021 roku. To dla nas zaszczyt pracować ramię w ramię z Polakami” – stwierdził dowódca 82 dywizji.

Nie żyje 5-latek, który wpadł do studni. Chłopiec zmarł w szpitalu.

Źródło: RM24.pl

Kursy językowe online
Kursy językowe online
29,00 zł
87,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kursy językowe online od 29 zł: 3-miesięczny dostęp do nauki wszystkich języków obcych i więcej opcji na Lerni

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz