Home Kategorie Życie Ostre słowa prezes ZUS: Upominam się o pełne oskładkowanie wszystkich zleceń.

Ostre słowa prezes ZUS: Upominam się o pełne oskładkowanie wszystkich zleceń.

Ostre słowa prezes ZUS: Upominam się o pełne oskładkowanie wszystkich zleceń.

ZUS’owi chyba zaczyna brakować pieniędzy. Tym razem, Zakład Ubezpieczeń Społecznych chce położyć rękę na umowach o zlecenie. O co dokładnie chodzi?

– „Niezmiennie uważam, że należy zrezygnować z przepisów, które wyłączają obowiązek ubezpieczeń społecznych w razie zbiegu kilku umów cywilnoprawnych czy innych rodzajów działalności, chodzi o uproszczenie zasad”  – przekazała prezes Gertruda Uścińska.

W wywiadzie dla „Dziennika Gazety Prawnej” Uścińska była pytana o to, czy będzie wprowadzone pełne oskładkowanie umów zlecenie. Okazuje się, że jak twierdzi Uścińska, ZUS planuje wprowadzić coś takiego w życie.

– „Wypracowano propozycję rozwiązań w tym zakresie, którą przedstawiałam panu premierowi. (…) Powstał raport, który pokazał, że ta kwestia dotyczy około miliona osób, w większości powyżej 40. roku życia, które płacą składkę od pierwszego zlecenia, najczęściej od kwoty minimalnego wynagrodzenia, a de facto ich miesięczne dochody wynoszą średnio ok. 7 tys. zł. Zatem kwestia wcale nie dotyczy osób najmniej zarabiających” – stwierdziła Uścińska.

– „Niezmiennie uważam, że należy zrezygnować z przepisów, które wyłączają obowiązek ubezpieczeń społecznych w razie zbiegu kilku umów cywilnoprawnych czy innych rodzajów działalności. Chodzi o uproszczenie zasad, pozbycie się kazuistyki, która generuje niepotrzebne koszty i ryzyko dla osób ubezpieczonych i płatników składek oraz zagwarantowanie pełniejszej ochrony socjalnej dla miliona osób” – dodał ZUS.

– „Wypracowano propozycję rozwiązań w tym zakresie, którą przedstawiałam panu premierowi. (…) Powstał raport, który pokazał, że ta kwestia dotyczy około miliona osób, w większości powyżej 40. roku życia, które płacą składkę od pierwszego zlecenia, najczęściej od kwoty minimalnego wynagrodzenia, a de facto ich miesięczne dochody wynoszą średnio ok. 7 tys. zł. Zatem kwestia wcale nie dotyczy osób najmniej zarabiających” – stwierdziła Uścińska. Tak więc ci z was, którzy są na Umowie Zlecenie, szykujcie się.

Nie żyje 5-latek, który wpadł do studni. Chłopiec zmarł w szpitalu.

Źródło: biznes.interia.pl

Bezoperacyjny lifting twarzy
Bezoperacyjny lifting twarzy
89,99 zł
300,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Bezoperacyjny lifting twarzy, szyi, dekoltu urządzeniem Futur-Tec od 89,99 zł w Body Secret & SPA

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz