Home Kategorie Poruszające Uwaga! Wyciekły tajne plany Rosji. Gen. Polko: To przerażające, ale realne.

Uwaga! Wyciekły tajne plany Rosji. Gen. Polko: To przerażające, ale realne.

Uwaga! Wyciekły tajne plany Rosji. Gen. Polko: To przerażające, ale realne.

– „Agencje wywiadowcze mają informacje o planach Rosji po ewentualnym zajęciu Ukrainy. Ma powstać pseudoparlament i obozy internowania” – tak wynika z raportu wywiadu.

Według oceny wywiadu wygląda na to, że miałoby to nastąpić – „przed końcem lutego, ale nie później niż w marcu”. Dodatkowo przedstawiciele sił zbrojnych i służb wywiadowczych USA uważają, że Rosja zamierza przeprowadzić w tym miesiącu duże manewry wojskowe z bronią nuklearną, które mają być dla NATO ostrzeżeniem, by nie interweniowało, jeśli dojdzie do rosyjskiej inwazji na Ukrainę” –

– „To przerażające, ale realne” – ocenia gen. Roman Polko, były dowódca GROM.

Według władz USA podejrzewanym terminem rosyjskiej inwazji również byłby okres od połowy lutego do końca marca. Problem wynika jednak z czegoś innego. Rosja ma do dyspozycji 4500 głowic nuklearnych.

– „Wywiad USA uzyskał także dowody na to, że Rosja opracowała zatwierdzony na najwyższych szczeblach plan stworzenia pretekstu do inwazji na Ukrainę, poprzez upozorowanie ataku na rosyjskojęzyczną ludność, który zostałby przypisany siłom Ukrainy” – wyjaśnił „Washington Post”.

– „Celem tej prowokacji miałoby być wywołanie oburzenia na ukraińskie władze i stworzenie pretekstu do inwazji” – dodaje „Washington Post”.

– „Zatwierdzony w Moskwie plan zakłada, że w przypisywanym Ukrainie ataku zginą ludzie; nie wiadomo, czy ofiary będą prawdziwe czy pozorowane” – tłumaczy z kolei „WP”.

– „cała zainscenizowana prowokacja ma być nagrana, a film zostanie wykorzystany do „oskarżenia Ukrainy o ludobójstwo rosyjskojęzycznej ludności”. Fala wywołanego przez nagranie oburzenia usprawiedliwi rosyjski atak albo prośbę przywódców separatystycznych republik na wschodzie Ukrainy o rosyjską interwencję”  – tłumaczy „New York Times”.

– „To wszystko są skutki braku reakcji na aneksję Krymu. Wtedy przymykano oko na różne prowokacje Putina, na absurdalne zielone ludziki i transporty „humanitarne” do Donbasu, które woziły broń” – tłumaczy gen. Polko.

Według Polko, informacje te są realne.

– „Putin ma obsesję władzy i nie cofnie się przed niczym, żeby odbudować strefę wpływów Związku radzieckiego. Szaleńcze plany prowokacji rodzą się w chorych głowach, ale chociaż brzmi to wszystko niewiarygodnie, to skoro potwierdzają to wywiady USA czy Niemiec, jest to wysoce prawdopodobne – mówi Faktowi gen. Polko. – Przejęcie rządów na Ukrainie, obozy, filmy oczerniające Ukraińców – to wszystko jest przerażające, ale realne. Najważniejsze teraz to postawić skuteczną zaporę tej rosyjskiej prowokacji i nie ustępować Putinowi” – tłumaczy.

Odmienne podejście prezentuje jednak Waldemar Skrzypczak, były dowódca Wojsk Lądowych, uważa bowiem, że to rosyjska propaganda.

– „Zagraniczne media świadomie lub mniej świadomie przekazują informacje, które są częścią propagandy, wojny informacyjnej, którą Putin prowadzi przeciwko Europie Zachodniej i przeciwko Ukrainie” – tłumaczy Skrzypczak.

– „Publikacje zarówno amerykańskie, jak i niemieckie nie są warte funta kłaków. Nie wiemy, jakie są naprawdę zamiary Putina. Nikt nie zna scenariusza, którym się posłuży. Jedno jest pewne: zamiary Putina wobec Ukrainy są złe, a wojna, którą chce przeprowadzić, będzie krwawa” – dodaje. Tak czy inaczej, zagrożone jest życie setek tysięcy ludzi.

Pilne! Kraj odchodzi od testowania ludzi na COVID-19.

Źródło: Fakt.pl

 

Sala zabaw: całodniowe wejścia
Sala zabaw: całodniowe wejścia
38,00 zł
75,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Sala zabaw: 3 całodniowe wejścia za 38 zł i więcej opcji w Krainie Kropka (do -55%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
5

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz