Home Kategorie News Pilne! Polska straci olbrzymią część pieniędzy z UE. Komisja Europejska potrąci niezapłacone kary.
2.29K

Pilne! Polska straci olbrzymią część pieniędzy z UE. Komisja Europejska potrąci niezapłacone kary.

Pilne! Polska straci olbrzymią część pieniędzy z UE. Komisja Europejska potrąci niezapłacone kary.

Komisja Europejska właśnie poinformowała polski rząd, że od unijnych środków należnych Polsce, zostaną odliczone kary za Turów. Mowa tutaj o ponad 15 milionach euro wraz z odsetkami.

Kary zostaną potrącone w terminie 10 dni.

– „Komisja poinformowała Polskę, że przystąpi do potrącenia płatności z tytułu kar należnych w sprawie C-121/21 Czechy przeciwko Polsce w sprawie kopalni węgla brunatnego Turów. Potrącenie dotyczy kar obejmujących okres 20 września 2021 r. – 19 października 2021 r. Komisja przystąpi do kompensacji po 10 dniach roboczych od tego powiadomienia” – poinformował rzecznik UE.

Jak zapewne pamiętacie karę wynoszącą 500 tys. euro dziennie nałożył na Polskę we wrześniu Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Chodziło tutaj o kość niezgody między Czechami oraz Polską, którą jest kopalnia w Turowie. Wprawdzie kwestię tą rozwiązano, ale kary należy zapłacić.

Premier Czech Petr Fiala oświadczył, że Polska musi zapłacić 45 mln euro rekompensaty. Polacy muszą zapłacić tą kwotę, jeżeli chcą, żeby Czesi wycofali swoje żądania.

Zasadniczo, sytuacja ta jest tragiczna. Pamiętajcie proszę, że 15 milionów euro to tak naprawdę kwota bazowa. Środki z Unii Europejskiej zawsze były dla nas ważne. Teraz jednak nie będziemy mogli na nie liczyć. No cóż.

Tragiczny finał poszukiwań polskiej pary w Holandii. Znaleziono ciała narzeczonych.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

 

Apple Music: do 3 miesięcy za darmo
Apple Music: do 3 miesięcy za darmo
0,00 zł
29,99 zł
2 dni
do końca oferty!
Bezpłatna trzymiesięczna subskrypcja Apple Music — rodzinna lub indywidualna

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz