Home Kategorie Ludzie Szokująca decyzja Łukaszenki. Kazał uzbroić strażaków „na wypadek wojny”.

Szokująca decyzja Łukaszenki. Kazał uzbroić strażaków „na wypadek wojny”.

Szokująca decyzja Łukaszenki. Kazał uzbroić strażaków „na wypadek wojny”.

Białoruski dyktator rozmawiał dziś z ministrem ds. sytuacji nadzwyczajnych o reformie systemu na wypadek potencjalnego konfliktu zbrojnego. Sytuacja jest zła.

– „Nie możemy w “kompaktowym państwie” mieć 200-300 tysięcy sił zbrojnych. Umówiliśmy się, że liczebność naszej armii wynosi 65 tysięcy i na tym poprzestajemy. Ale jeśli dojdzie do konfliktu, a nie daj Boże do wojny, to w Ministerstwie ds. Sytuacji Nadzwyczajnych mamy silnych i godnych zaufania funkcjonariuszy. Oni nie będą tylko pożarów gasić. Strażacy to już przeszłość, oni są ratownikami” – przekazał Łukaszenka.

– „Ich druga funkcja, to ludzie uzbrojeni, którzy w razie wojny będą bronić naszej ojczyzny. A w tym celu muszą posiadać broń. Jaką? Pistolety, automaty, karabiny maszynowe, granatniki. A może wyposażymy ich jeszcze w jakiś ciężki sprzęt? Myślę, że tak” – dodał.

– „Przygotowaliśmy obliczenia, określiliśmy liczbę osób, które możemy w razie potrzeby przekierować i zaczęliśmy ich szkolić, w tym w praktycznym użyciu sił i środków” – stwierdził z kolei minister ds. nadzwyczajnych.

Jak tłumaczy w ramach resortu zostanie stworzona rezerwa osobowa, która w czasie pokoju będzie mogła uczestniczyć w działaniach zbrojnych razem z funkcjonariuszami MSW.

Pilne! Od 1 marca w Polsce zostanie zniesiony obowiązek szczepień.

Źródło: belsat.eu

Piękny uśmiech
Piękny uśmiech
69,99 zł
60 dni
do końca oferty!
Skaling, polerowanie, piaskowanie i więcej od 69,99 zł w Przychodni Specjalistycznej Ewy Konopelko-Śliżewskiej

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz