Home Kategorie Poruszające Brutalnie pobity przez policję. Musi zapłacić 1000 złotych. „Państwo w państwie”.

Brutalnie pobity przez policję. Musi zapłacić 1000 złotych. „Państwo w państwie”.

Brutalnie pobity przez policję. Musi zapłacić 1000 złotych. „Państwo w państwie”.

Bicie pałką, rażenie paralizatorem, psikanie gazem i klęczenie na szyi. Takie środki zastosowała policja z Kraśnika przeciwko panu Marcinowi. To koszmar.

Noc z 9 na 10 października ubiegłego roku. Wtedy właśnie wchodziły przepisy z zasłanianiem twarzy, ust i nosa. Wtedy też policja reagowała na łamanie tych zasad zdecydowanie najostrzej.

Zasadniczo obowiązywało to rozporządzenie od kilkudziesięciu minut, kiedy policja dopadła młodego chłopaka i zaczęła się z nim kłócić. Świadkiem awantury był Marcin Socha.

– „Podszedłem do policjantów, powiedziałem, że po co to wszystko, po co ta cała afera, te krzyki, pałki, paralizatory. Niech chłopak idzie kupi maseczkę na stację benzynową, a jak nie to niech wypiszą mandat za 200 zł, zapłacimy, rozchodzimy się do domu i nie ma sprawy. Jak to powiedziałem, dostałem gazem po oczach i później pamiętam już tylko przemoc” – mówił.

Wobec niego zostały użyte bardzo brutalne środki przymusu bezpośredniego. Został potraktowany gazem i paralizatorem, tylko dlatego, że zwrócił policji uwagę.

– „Zrobiłem obdukcje, ale policjanci nie przyznają się do tego, że mnie pobili. Ich zdaniem te obrażenia powstały wskutek tego, ze leżałem na krawężniku. Od leżenia na krawężniku takie siniaki?” – mówi Marcin Socha.

Policjanci twierdzili po tym gdy sprawa wyszła na światło dzienne, że propozycję zapłacenia 200 złotych odebrali jako przekupstwo. Dodatkowo pan Marcin miał być wobec nich agresywny, grozić śmiercią i próbować wyrwać broń służbową z kabury. Rzecz w tym, że nagrania pokazały, że takie coś nie miało miejsca.

Sytuacja ta jest niedorzeczna. Zwłaszcza, że pan Marcin musi jeszcze zapłacić 1000 złotych mandatu. To pokazuje, że policja to swoiste „państwo w państwie”. Co zrobić? Niestety nie możemy zrobić nic.

Pilne! Od 1 marca w Polsce zostanie zniesiony obowiązek szczepień.

Źródło: wydarzenia.interia.pl

 

Odgrzybianie i serwis klimatyzacji
Odgrzybianie i serwis klimatyzacji
23,99 zł
29,99 zł
29 dni
do końca oferty!
Ozonowe odgrzybianie klimatyzacji z kontrolą sprawności za 29,99 zł i więcej opcji w Auto Servis

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz