Home Kategorie News Rząd planuje znieść obostrzenia. Niedzielski podał termin. „To realna perspektywa”.

Rząd planuje znieść obostrzenia. Niedzielski podał termin. „To realna perspektywa”.

Rząd planuje znieść obostrzenia. Niedzielski podał termin. „To realna perspektywa”.

W wywiadzie dla Faktu minister zdrowia powiedział o mniejszej liczbie obostrzeń oraz zaleceniu zamiast obowiązku noszenia maseczek.

Obostrzenia covidowe w Polsce będą zniesione w Polsce? W sprawie wypowiedział się m.in. rzecznik resortu zdrowia.

– „Na pewno jest ta perspektywa czasu, którą sobie wyznaczamy, gdzie tę decyzję i u nas będzie trzeba podjąć. Na sztabach kryzysowych cały czas rozmawiamy o tej perspektywie trwania tej epidemii, tego piku, z którego wydaje się, że zaczynamy schodzić” – tłumaczył Wojciech Andrusiewicz.

Obecnie w Polsce trwa jednak piąta fala koronawirusa. I mimo iż spadki w tendencji zakażeń są zauważalne, to być może jest wciąż za wcześnie, aby podejmować radykalne kroki o całkowitym cofnięciu restrykcji.

Możliwe jednak, że przedstawiciele rządu ogłoszą wkrótce zmiany w obostrzeniach oraz zasadach epidemicznych.

– „Chcielibyśmy w środę ogłosić decyzję o skróceniu okresu izolacji dla wszystkich obywateli, którzy chorują w naszym kraju” – zapowiedział w poniedziałek Andrusiewicz.

Adam Niedzielski udzielił wywiadu, który pojawił się w środowym wydaniu „Faktu”. Minister był pytany m.in. o to, czy istnieje szansa na rezygnację z obowiązujących obostrzeń. Odpowiedział, że w perspektywie miesiąca, będzie rekomendował stopniowe luzowanie restrykcji.

– „W pierwszej kolejności będziemy podejmowali decyzję o zmniejszeniu infrastruktury szpitalnej, która służy do walki z COVID-19. Potem krok po kroku będziemy wycofywać się z kolejnych obostrzeń. Jeśli to tempo spadku zakażeń będzie się utrzymywać, to marzec jest realną perspektywą znoszenia restrykcji” – powiedział Niedzielski.

Dopytywany, czy oznacza to, że nie będzie limitów i obowiązku noszenia maseczek w zamkniętych pomieszczeniach, szef MZ dodał, że będzie zalecał, by osoby, które czują, że dotknęła je jakaś infekcja, nosiły maseczki.

– „Zostaną one z nami, ale nie na zasadzie obowiązku, tylko rekomendacji. Myślę, że to będzie istotna prewencja, zwłaszcza w takich miejscach jak transport publiczny” – ocenił.

Niedzielski dodał, że planowane jest skrócenie izolacji do 7 dni oraz porównywalne do niej ograniczenie kwarantanny, która w przypadku współdomowników zaczynałaby się i kończyła równolegle.

– „Jesteśmy w trakcie podejmowania decyzji o możliwej rezygnacji z kwarantanny z kontaktu” – przekazał.

Na dyżurze nie było lekarza. Kobieta została bez pomocy. Szpital obwinia ministra.

Źródło: Fakt

Wybrany masaż ciała w Viol Medica
Wybrany masaż ciała w Viol Medica
59,99 zł
90,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Wybrany masaż ciała w Viol Medica

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz