Home Kategorie News Nowy bon od rządu. Sejm uchwalił 100 plus.
7.78K

Nowy bon od rządu. Sejm uchwalił 100 plus.

Nowy bon od rządu. Sejm uchwalił 100 plus.

Ponad 2 mln gospodarstw domowych będzie mogło otrzymać bon o wartości 100 zł na zakup dekodera do odbioru telewizji naziemnej. We wtorek Sejm uchwalił ustawę.

Za przyjęciem ustawy ustanawiającej bon na zakup dekodera do odbioru telewizji naziemnej w wysokości 100 zł dla gospodarstw domowych w trudnej sytuacji materialnej opowiedziało się 424 posłów. Przeciw było 16, a 17 wstrzymało się od głosu.

W trakcie głosowania posłowie przyjęli dwie poprawki do ustawy. Jedna z nich doprecyzowuje zasady obliczania dotacji celowej dla tzw. operatora wyznaczonego. Druga uszczegóławia przepisy dotyczące karania podmiotów, które będą sprzedawały użytkownikom dekodery niezgodne z wymaganiami technicznymi.

Obie te zmiany pozytywnie zaopiniowała wcześniej sejmowa Komisja Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii. Pozostałe osiem poprawek, które odrzucili podczas głosowania posłowie nie uzyskało poparcia komisji.

Zgodnie z projektem ustawy, rząd dofinansuje kwotą 100 zł zakup dekoderów, umożliwiających odbiór naziemnej telewizji cyfrowej w nowym standardzie, który zostanie wprowadzony w tym roku.

Rząd planuje znieść obostrzenia. Niedzielski podał termin. „To realna perspektywa”.

Źródło: PAP

Okulary korekcyjne: Cotton Club i inne
Okulary korekcyjne: Cotton Club i inne
29,99 zł
210,00 zł
90 dni
do końca oferty!
29,99 zł za groupon zniżkowy wart 210 zł na okulary korekcyjne z antyrefleksem i więcej w Okularium - 3 lokalizacje

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz