Home Kategorie News Koniec z tą szczepionką na COVID-19. Wstrzymano produkcję.

Koniec z tą szczepionką na COVID-19. Wstrzymano produkcję.

Koniec z tą szczepionką na COVID-19. Wstrzymano produkcję.

Johnson & Johnson wstrzymał produkcję swojej szczepionki na COVID-19. Największa fabryka J&K przestała produkować preparat. Jak podaje The New York Times, firma stawia na bardziej opłacalną produkcję zupełnie innej szczepionki.

The New York Times informuje, że Johnson & Johnson, który produkuje jednodawkową szczepionkę przeciwko koronawirusowi pod koniec zeszłego roku zamknęła jedyny zakład produkujący preparat.

Placówka w Leiden w Holandii zamiast tego produkuje eksperymentalną, ale bardziej opłacalną szczepionkę, która chroni przed innym wirusem.

Wstrzymanie produkcji podobno jest tymczasowe, a fabryka rozpocznie ponowne wytwarzanie preparatów na COVID-19 za kilka miesięcy. Mimo iż inne fabryki zostały już wynajęte do produkcji szczepionki, to niektóre z nich nie zostały jeszcze uruchomione, a inne nie dostały zgody organów regulacyjnych na produkcję preparatu.

Posunięcie firmy Johnson & Johnson zaskoczyło urzędników Unii Afrykańskiej i Covax, odpowiedzialnych za dostarczanie szczepionek do krajów rozwijających się. Liderzy tych organizacji dowiedzieli się o wstrzymaniu produkcji od reporterów The New York Times.

Chociaż w USA i w Europie szczepionki J&J cieszą się mniejszą popularnością niż szczepionki firm Moderna lub Pfizer, to biedniejsze kraje polegają na tych preparatach. W wielu krajach rozwijających się zbudowano politykę walki z pandemią na podstawie dostaw szczepionek jednodawkowych, które nie wymagają przechowywania w bardzo niskich temperaturach.

Rząd planuje znieść obostrzenia. Niedzielski podał termin. „To realna perspektywa”.

Źródło: The New York Times

Kursy językowe online
Kursy językowe online
29,00 zł
87,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kursy językowe online od 29 zł: 3-miesięczny dostęp do nauki wszystkich języków obcych i więcej opcji na Lerni

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz