Home Kategorie Poruszające Tragiczna śmierć. Druh OSP i zasłużony strażak zmarł podczas akcji ratunkowej. „Odszedł na wieczną służbę”.

Tragiczna śmierć. Druh OSP i zasłużony strażak zmarł podczas akcji ratunkowej. „Odszedł na wieczną służbę”.

Tragiczna śmierć. Druh OSP i zasłużony strażak zmarł podczas akcji ratunkowej. „Odszedł na wieczną służbę”.

Nie żyje prezes OSP Małszyce. Druh Wiesław Gutmański zmarł w trakcie akcji ratunkowej. Mężczyzna zasłabł. Mimo udzielenia natychmiastowej pomocy, nie udało się uratować jego życia.

Wiesław Gutmański poczuł się gorzej 9 lutego w trakcie prowadzenia działań ratowniczych. Jak przekazała KP PSP w Golubiu-Dobrzyniu, u mężczyzny doszło do nagłego zatrzymania krążenia.

– „Odszedł w dniu dzisiejszym na wieczną służbę” – przekazano na profilu straży pożarnej.

– „Strażacy zostali dzisiaj zadysponowani do wypadku w okolicach Golubia-Dobrzynia. Jeden z druhów zasłabł. Natychmiast udzielono mu pierwszej pomocy. Doszło do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Po przyjechaniu karetki przejęli go ratownicy medyczni. Nie udało się jednak uratować tego strażaka” – powiedział Polskiej Agencji Prasowej rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej PSP w Toruniu mł. bryg. Arkadiusz Piętak.

St. kpt. Dawid Tarkowski, zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Golubiu-Dobrzyniu powiedział, że druh Wiesław Gutmański uczestniczył w działaniach ratowniczych po dachowaniu pojazdu w miejscowości Małszyce. Jak dodał, śmierć druha nie miała żadnego bezpośredniego związku z wypadkiem auta osobowego oraz działaniami mającymi na celu zabezpieczenie pojazdu i pomoc osobom poszkodowanym.

Prezes OSP Małszyce miał 53 lata.

– „Nasz druh nie odzyskał czynności życiowych pomimo szybko udzielonej specjalistycznej pomocy. Po zabraniu go karetką do szpitala w Toruniu dotarła do nas tragiczna wiadomość o jego śmierci” – dodał strażak.

Komendant Powiatowy PSP w Golubiu-Dobrzyniu wraz z funkcjonariuszami i pracownikami cywilnymi składają głębokie wyrazy współczucia rodzinie zmarłego.

Dramatyczny wypadek w „Dzień Dobry TVN”. Nie to mieli zobaczyć widzowie [WIDEO]

Źródło: PAP

Bezoperacyjny lifting twarzy
Bezoperacyjny lifting twarzy
89,99 zł
300,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Bezoperacyjny lifting twarzy, szyi, dekoltu urządzeniem Futur-Tec od 89,99 zł w Body Secret & SPA

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz