Home Kategorie Poruszające Nie żyje legenda polskiej muzyki. „Zasnął spokojnie, już go nie boli”.

Nie żyje legenda polskiej muzyki. „Zasnął spokojnie, już go nie boli”.

Nie żyje legenda polskiej muzyki. „Zasnął spokojnie, już go nie boli”.

Nie żyje jeden z najbardziej rozpoznawalnych wokalistów polskiego metalu, autor tekstów i lider zespołu Kat Roman Kostrzewski. O śmierci artysty poinformowano w czwartek.

– „I stało się to, czego przez długi czas nie chcieliśmy dopuścić do świadomości, liczyliśmy, że sprawy potoczą się inaczej, a zamiast tej informacji przeczytacie informację o zbliżających się koncertach albo premierze płyty. Niestety… Z wielkim smutkiem i pogruchotanymi sercami informujemy, że dziś odszedł od nas Romek. Zasnął spokojnie, otoczony dobrą opieką i bliskimi. Już go nie boli” – napisano na profilu. Kostrzewski zmarł w wieku niespełna 61 lat.

Roman Kostrzewski przyszedł na świat 15 lutego 1960 roku w Piekarach Śląskich. W 1981 roku dołączył do zespołu Kat, z którym 4 lata później nagrał pierwszą płytę „666” oraz jej anglojęzyczną wersję „Metal and Hell”. Brał też udział w projektach muzyków „Leśniczówki” – Józefa Skrzeka, Leszka Windera, Jerzego Kawalca oraz innych muzyków ze Śląska. Po zmianie składu Kata pracował nad jego kolejnym albumem „Bastard”.

Od 1995 r. realizował również przedsięwzięcia solowe i występy gościnne m.in. na płycie blackmetalowego zespołu Besatt. Założył także formację Alkatraz, z którą w 2001 r. nagrał płytę „Error”. Po reaktywowaniu zawieszonej działalności zespołu Kat, wyruszył z nim w trasę koncertową, a w związku z dalszymi nieporozumieniami związanymi z formacją kontynuował jej nurt artystyczny pod nazwą Kat & Roman Kostrzewski.

W 2016 r. wydano biograficzną książkę „Roman Kostrzewski. Głos z ciemności”, gdzie znalazły się wątki związane z dzieciństwem artysty w domu dziecka i działalnością w grupie Kat. Kostrzewski jest uznawany za jednego z najważniejszych przedstawicieli polskiego metalu.

„Nie możemy się z tym pogodzić”. Nie żyje Andrzej Duda.

Okulary korekcyjne: Cotton Club i inne
Okulary korekcyjne: Cotton Club i inne
29,99 zł
210,00 zł
90 dni
do końca oferty!
29,99 zł za groupon zniżkowy wart 210 zł na okulary korekcyjne z antyrefleksem i więcej w Okularium - 3 lokalizacje

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz