Home Kategorie News Niespodziewana decyzja rządu. Będzie dodatkowe świadczenie.
7.82K

Niespodziewana decyzja rządu. Będzie dodatkowe świadczenie.

Niespodziewana decyzja rządu. Będzie dodatkowe świadczenie.

W 2022 roku seniorzy otrzymają 13 i 14 emeryturę – zapowiedział premier. Wcześniej rząd twierdził, że „czternastka” była jednorazowym świadczeniem, które miało przysługiwać wyłącznie w 2021 roku.

14. emerytura będzie wypłacona latem lub wczesną jesienią 2022 roku – twierdzi Mateusz Morawiecki. Premier zapowiedział też, że w kwietniu seniorzy dostaną 13. emeryturę, a waloryzacja wyniesie 7%. Z nieoficjalnych doniesień wynika, że rozważane było przeprowadzenie podwójnej waloryzacji. Taką rolę ma spełnić „czternastka”.

Zasady wypłaty 14. emerytury w tym roku nie zostały podane, ale można spodziewać się utrzymania zasady złotówka za złotówkę. „Czternastka” przysługiwałaby wyłącznie seniorom o niższych świadczeniach.

Premier Morawiecki zadeklarował, że jeśli zsumuje się dodatkowe świadczenia, to seniorzy otrzymają z nawiązką rekompensatę za wysoką inflację. Szef rządu dodał, że emeryci otrzymają także dodatek osłonowy.

Zgodnie ze słowami minister rodziny Marleny Maląg, decyzja o wprowadzeniu 14. emerytury jest – tak jak było w 2021 roku – jednorazowa. Oznacza to, że decyzja o ewentualnym wprowadzeniu świadczenia w 2023 roku będzie podejmowana niezależnie.

Lek stosowany od 70 lat chroni płuca przed koronawirusem? Nowe odkrycie.

Źródło: PAP

Do 50% zniżki na karboksyterapię
Do 50% zniżki na karboksyterapię
74,00 zł
120,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Do 50% zniżki na karboksyterapię w salonie Kosmetologia Estetyczna i Akademia Mesobelle

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz