Home Kategorie Życie Nowy wniosek o 500 plus. Uwaga! Można stracić część pieniędzy.
3.06K

Nowy wniosek o 500 plus. Uwaga! Można stracić część pieniędzy.

Nowy wniosek o 500 plus. Uwaga! Można stracić część pieniędzy.

ZUS przypomina, że osoby pobierające 500 plus powinny złożyć wniosek o przyznanie świadczenia przez Zakład. Samorządy wypłacać będą świadczenie do końca maja, a od 1 czerwca zajmie się tym już ZUS.

500 plus w obecnym roku zmienia się. Rewolucyjne zmiany nie są jednak widoczne od razu dla wszystkich. Świadczeniem zarządza co prawda wyłącznie ZUS, ale do końca okresu rozliczeniowego beneficjentom pieniądze wypłacać będą jeszcze samorządy.

Jeśli osoby pobierające 500 plus chcą je nadal otrzymywać po 1 czerwca 2022, muszą złożyć nowy wniosek już do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Nie wszyscy jednak zdają sobie z tego sprawę. ZUS informuje, że dokumenty wciąż wpływają do samorządów. Wnioski złożone po staremu nie będą uprawniać do pobierania świadczenia. Rodzice, którzy nadal chcą dostawać 500 plus, muszą zgłosić się do ZUS. Czas jest jednak ograniczony. Zegar zaczął tykać 1 lutego 2022.

Jeśli chce się zachować prawo do wypłat i otrzymywać pieniądze na dzieci do 31 maja 2023, odpowiednią dokumentację należy przekazać ZUS najpóźniej do 30 czerwca 2022. Lepiej jednak zrobić to wcześniej, żeby zachować ciągłość świadczenia – tak późne przekazanie wniosku oznaczać będzie przerwę w wypłatach. Ostrzegłą przed tym prezes Zakładu Gertruda Uścińśka.

– „Prawo do świadczenia wychowawczego jest ustalane na roczne okresy, zatem zarówno osoby, które już pobierają środki z programu, jak i rodzice nowo narodzonych dzieci powinny złożyć wniosek.”

Niespodziewana decyzja rządu. Będzie dodatkowe świadczenie.

Źródło: PAP

Fizjoterapia: masaż z konsultacją
Fizjoterapia: masaż z konsultacją
79,99 zł
150,00 zł
Oferta zakończona!
Masaż ciała z konsultacją i więcej od 79,99 zł w Fizjoterapia Andrzej Pastwa w Bydgoszczy (-47%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz