Home Kategorie Ludzie Ostre słowa Dr Sutkowskiego: „Kroczymy doliną śmierci”.

Ostre słowa Dr Sutkowskiego: „Kroczymy doliną śmierci”.

Ostre słowa Dr Sutkowskiego: „Kroczymy doliną śmierci”.

– „Kroczymy doliną śmierci prowadzeni przez przewodników, którzy przewodnikami być nie powinni” – mówi doktor Michał Sutkowski. Co o tym państwo sądzą?

– „Wygląda to źle, a będzie zdecydowanie gorzej” – przyznał w programie Newsroom WP, dr Sutkowski, pytany o sytuacje, która obecnie panuje w polskich przychodniach.

– „Jest sezon infekcyjny, mamy koronawirusa, zaczyna się również grypa. Mamy dużo chorób przeziębieniowych, mamy dużo pacjentów z przewlekłymi chorobami i próbujemy to wszystko pogodzić. Ale jeżeli przyjdzie – a przyjdzie – Omikron, będziemy mieli zachorowania za 2-3 tygodnie, to będzie prawdziwy armagedon” – tłumaczył.

Dr Sutkowski jest wściekły na skrajną nieodpowiedzialność obywateli:

– „Część pacjentów w ogóle się nie zgłasza i to budzi największy niepokój, bo to są pacjenci, którzy czasem się izolują w domu, ale czasem chodzą do pracy. Część pacjentów, pomimo że kontaktuje się z nami, to nie chce wykonać testu, co jest bardzo złą sytuacją” – tłumaczył.

– „2 dni temu miałem pacjentkę, która nakrzyczała na mnie, że chce jej zlecić test, pomimo ewidentnych objawów, które wskazywały na infekcję koronawirusem. Wczoraj pacjent poinformował nas, że co prawda jest chory, ale właśnie z ekipą remontową jedzie na jakąś budowę. Takie sytuacje są nagminne. Jest ogromna agresja w stronę lekarzy rodzinnych” – dodał.

– „Ta agresja jest czasem widoczna od pierwszych słów, od pierwszego spotkania, od pierwszej wizyty, od pierwszego spojrzenia. Jestem praktykiem od wielu lat i nie spotkałem się – wielu moich kolegów również – z takim zjawiskiem. To jest coś niebywałego” – dodał.

Dr Sutkowski stwierdził, że jako naród nie jesteśmy przygotowani na piątą falę pandemii.

– „Czuję ogromne rozczarowanie poziomem polskiej debaty, tym że jesteśmy jak ćmy lecące do ognia, gdzie zaraz spłoniemy. Kroczymy doliną śmierci prowadzeni często wielokroć przez przewodników, którzy przewodnikami być nie powinni. Mogę tylko apelować słuchajcie państwo ekspertów” – wyjaśnił.

Pilne! Od 1 marca w Polsce zostanie zniesiony obowiązek szczepień.

Źródło: rynekzdrowia.pl

eKurs: Asystent os. niepełnosprawnej
eKurs: Asystent os. niepełnosprawnej
99,00 zł
200,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Asystent osoby niepełnosprawnej z MEN i dyplomem za 99 zł z Centrum Rozwoju Personalnego (zamiast 200 zł)

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz