Home Kategorie Zdrowie Szokujące dane. Omikron odpowiada za blisko 100% w Polsce.

Szokujące dane. Omikron odpowiada za blisko 100% w Polsce.

Szokujące dane. Omikron odpowiada za blisko 100% w Polsce.

W ciągu kilku dni Omikron będzie stanowił 100 proc. wszystkich przypadków notowanych w Polsce. To pokazuje, jak „rynek” koronawirusa zdominował COVID.

Jak powiedział rzecznik resortu Wojciech Andrusiewicz, w ciągu kilku dni Omikron będzie stanowił 100% wszystkich przypadków koronawirusa na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.

– „W tej chwili mamy 13,5 ty. wysekwencjonowanych przypadków genomu wirusa właśnie w wersji Jak powiedział rzecznik resortu Wojciech Andrusiewicz, w ciągu kilku dni Omikron będzie stanowił Omikron, co stanowi 91,5 proc. wszystkich przypadków w skali ostatniego miesiąca. W skali ostatnich 7 dni wirus w wersji Omikron to już jest 95 proc. wszystkich notowanych sekwencjonowanych wirusów” – przekazał Andrusiewicz.

Wariant Omikron koronawirusa SARS-CoV-2 wykryto w listopadzie w RPA. Od tego czasu, zasadniczo zdominował wszystkie warianty koronawirusa.

W Polsce pierwszy przypadek Omikronu potwierdzono 16 grudnia u 30-letniej obywatelka Lesotho, która to przebywała w Polsce na szczycie ONZ, od tego casu Omikron stanowi większość przypadków zachorowań na COVID-19 w Polsce.

Pilne! Od 1 marca w Polsce zostanie zniesiony obowiązek szczepień.

Źródło: RMF24.pl

 

Park trampolin: bilety
Park trampolin: bilety
16,99 zł
25,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Park trampolin: bilet dla 1 osoby za 16,99 zł i więcej opcji w Jump6 (do -35%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz