Home Kategorie News Pilne! UE uderzy na Rosję 24 lutego.
15.22K

Pilne! UE uderzy na Rosję 24 lutego.

Pilne! UE uderzy na Rosję 24 lutego.

Bruksela wpisze Rosję na szarą listę rajów podatkowych. Będzie to zaledwie krok do szlabanu na transakcje finansów rosyjskich z UE. To ostra reakcja.

Unia Europejska umieści Rosję na tzw. szarej liście rajów podatkowych. Jest to innymi słowy spis państw, które nie przestrzegają międzynarodowych praw podatkowych. Jest to mocne uderzenie w Rosję.

Według EU Observer, Federacja Rosyjska wraz z Izraelem i Bermudami znajdzie się w grupie 10 krajów, które trafią na tą listę. W ten sposób ich lista zwiększy się do 25, a sama lista zostanie znormalizowana 24 lutego.

Na ten moment szara lista obejmuje między innymi takie kraje jak Barbados, Kostaryka, Turcja czy Urugwaj.

Czas wpisania Rosji na szarą listę Wspólnoty nie jest przypadkowy. Wprawdzie nikt o tym głośno nie mówi, ale powodem takiej decyzji jest agresja Rosji na Ukrainie. Wspólnota Europejska, zdecydowała się na takie sankcje.

– „Umieszczenie Rosji na „szarej” liście wygląda na krok pokazowy. Natomiast znalezienie się na czarnej liście to znacznie poważniejsze uderzenie, zauważa Aleksander Zacharow, partner Paragon Advice Group w rozmowie z magazynem Forbes.  Przyznaje też, że już szara lista może przysporzyć problemów rosyjskim przedsiębiorstwom i obywatelom: możliwe jest wzmocnienie środków kontroli transakcji finansowych podmiotów rosyjskich. „Osoby indywidualne i firmy, mogą zauważyć, że transfery stały się wolniejsze, a kontrole tych transakcji przez zagraniczne instytucje finansowe są częstsze i trwają dłużej” – twierdzą Rosjanie. Takie działanie UE może doprowadzić do eskalacji konfliktu.

Pilne! Ukraina wyłożyła karty na stół. Rosja ma 48 godzin na odpowiedź.

Źródło: rp.pl

Do 26% zniżki na Lifting twarzy - nieoperacyjny w DC Beauty Studio
Do 26% zniżki na Lifting twarzy - nieoperacyjny w DC Beauty Studio
185,00 zł
250,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Do 26% zniżki na Lifting twarzy - nieoperacyjny w DC Beauty Studio

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz