Home Kategorie Życie Szok! Polacy masowo uciekają do Czech.
13.20K

Szok! Polacy masowo uciekają do Czech.

Szok! Polacy masowo uciekają do Czech.

Rośnie zainteresowanie przenoszeniem działalności gospodarczej do Czech. Firmy po prostu uciekają z Polski po to, żeby nie zbankrutować. Ten exodus zabije naszą gospodarkę.

Eksperci pomagający przedsiębiorcom w takiej przeprowadzce podkreślają, że ruch w tym interesie rozwinął się strasznie od momentu, kiedy w Polsce wprowadzono tak zwany Polski Ład.

Czechy przyciągają polskich przedsiębiorców. Firmy szukają sposobów na obniżenie kosztów prowadzenia działalności, które w Polsce praktycznie zwiększają się z dnia na dzień. Dlatego też właściciele takich przedsiębiorstw, wręcz uciekają z kraju.

– „Zdecydowanie wzrosła liczba przedsiębiorców planujących przeniesienie swojego biznesu do Czech. Obecnie kierowane do nas zapytania skupiają się przede wszystkim na wskazaniu, jakie korzyści płyną z prowadzenia działalności w Republice Czeskiej. Kierunek ten cieszy się zainteresowaniem od paru lat, ale nasilenie zapytań obserwuje się od połowy 2021 r., kiedy to pojawiły się pierwsze wzmianki o planach wprowadzenia Polskiego Ładu” – tłumaczy Maciej Różycki.

– „Rozwiązanie pt. „firma w Czechach” nie dla każdego jest korzystne i bezpieczne. Już przy pierwszym kontakcie z klientami weryfikujemy zasadność otwierania takiej firmy. Z doświadczenia zauważam, że ok. 50 proc. klientów po rozmowie telefonicznej odradzamy takie rozwiązania. Należy brać pod uwagę wiele aspektów prawnych i księgowych” – twierdzi z kolei Marta Czapla.

1338,44 zł miesięcznie wpłynie na konta wielu Polaków. Rząd właśnie to ogłosił.

Źródło: buisinessinsder.com.pl

Apple Music: do 3 miesięcy za darmo
Apple Music: do 3 miesięcy za darmo
0,00 zł
29,99 zł
2 dni
do końca oferty!
Bezpłatna trzymiesięczna subskrypcja Apple Music — rodzinna lub indywidualna

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz