Home Kategorie News Będą kolejne pieniądze na dzieci. „Nowy program wsparcia to wyrównanie szans”.
6.34K

Będą kolejne pieniądze na dzieci. „Nowy program wsparcia to wyrównanie szans”.

Będą kolejne pieniądze na dzieci. „Nowy program wsparcia to wyrównanie szans”.

Rząd ma zamiar dofinansować szkoły w popegeerowskich miejscowościach. Nowy -program wsparcia będzie kosztować 500 mln zł.

Pieniądze na wyposażenie szkół to główne założenie rządowego programu. Mateusz Morawiecki ogłosił na konferencji prasowej, że chce skupić się na inwestycjach w miejscowościach, w których w przeszłości znajdowały się PGR-y.

– „Jedna z najbardziej znanych osób w świecie informatyki, Bill Gates, powiedziała kiedyś, że nie byłoby Microsoft gdyby nie szansa, którą dała mu szkoła. Na takie szanse zasługują wszystkie polskie dzieci i liczę na to, że nowy sprzęt w szkołach zmieni ich przyszłość” – mówił Janusz Cieszyński z Ministerstwa Cyfryzacji.

– „Program, z którym startujemy, program 500 mln zł, w którym przeznaczamy komputery i tablety dla dzieci i młodzieży w szkołach popegeerowskich, ma na celu wyrównanie przede wszystkim szans” – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Premier w trackie wizyty w Zespole Placówek Oświatowych w Zatorach zapowiedział start programu wsparcia, który ma na celu wyrównać szanse edukacyjne dzieci z terenów popegeerowskich.

– „Program jest symbolicznym otwarciem nowej epoki w szkolnictwie, epoki wyrównywania szans. Dzieci i młodzież, z którymi dzisiaj rozmawiałem, mają ambicje i marzenia, ale muszą mieć odpowiednie narzędzia do realizacji tych marzeń.”

Pilne! Wojsko wyjedzie na drogę w aż 11 województwach. Czekają nas olbrzymie utrudnienia w ruchu.

Źródło: PAP

Przegląd, nabicie klimatyzacji
Przegląd, nabicie klimatyzacji
39,99 zł
30 dni
do końca oferty!
Odgrzybienie klimatyzacji metodą chemiczną za 39,99 zł i więcej opcji w serwisie InMoto w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz