Home Kategorie Film Nie żyje legenda kina. „Nasza rodzina opłakuje niespodziewaną stratę”.

Nie żyje legenda kina. „Nasza rodzina opłakuje niespodziewaną stratę”.

Nie żyje legenda kina. „Nasza rodzina opłakuje niespodziewaną stratę”.

Nie żyje Ivan Reitman. Kanadyjski reżyser i producent miał 75 lat. Najbardziej znany był z takich produkcji, jak „Pogromcy duchów”, „Bliźniacy” czy „Sex Story”.

12 lutego 2022 zmarł Ivan Reitman. Był urodzonym w Czechosłowacji kanadyjskim filmowcem odpowiedzialnym za wiele kultowych filmów lat 80-tych i 90-tych.

Rodzina reżysera poinformowała o jego śmierci za pośrednictwem Associated Press. Reitman zmarł w swoim domu w Montecito w Kalifornii. Nie podano przyczyny zgonu. Dzieci filmowca wydały oficjalne oświadczenie.

– „Nasza rodzina opłakuje niespodziewaną stratę męża, ojca i dziadka, który nauczył nas zawsze szukać magii w życiu. Cieszymy się, że jego praca jako filmowca przyniosła śmiech i radość niezliczonym ludziom na całym świecie. Mamy nadzieję, że ci, którzy znali jego filmy, zapamiętają go na zawsze.”

Ivan Reitman przyszedł na świat 27 października 1946 roku w Komarno – mieście znajdującym się na terenach obecnej Słowacji. Jego rodzice byli węgierskimi Żydami, którzy trafili do Auschwitz. Gdy Reitman miał 4 lata wyemigrował wraz z rodziną do Kanady. W 1969 roku ukończył wydział muzyczny na McMaster University.

Wkrótce jednak odkrył swoją prawdziwą pasję. Swoją karierę zaczął od produkowania dla stacji telewizyjnej CITY-TV z Toronto. Po roku pracy został zwolniony. Niedługo później wszedł do Hollywood jako producent. Zadebiutował horrorami Davida Cronenberga z końca lat 70-tych.

Rozgłos zyskał dzięki produkcji „Menażeria” z 1978 roku. Rok później Reitman wyreżyserował swój pierwszy film – „Pulpety”. W kolejnych latach powołał do życia takie kultowe komedie, jak „Szarże”, „Pogromcy duchów”, „Orły Temidy”, „Bliźniaki”, „Pogromcy duchów II”, „Gliniarz w przedszkolu” czy „Junior”. W nowym milenium Reitman powołał do życia filmy „Ewolucja”, „Moja super eksdziewczyna” i „Sex Story”.

W 1976 roku filmowiec ożenił się z Geneviève Robert. Para doczekała się trójki dzieci. Syn Jasona Catherine i Caroline. Jason został reżyserem, córki Catherine, twórczynią, producentką i gwiazdą serialu „Pracujące mamy”, a Caroline studiowała na Santa Barbara City College.

„Nie możemy się z tym pogodzić”. Nie żyje Andrzej Duda.

Źródło: AP

Wybielanie i remineralizacja zębów
Wybielanie i remineralizacja zębów
149,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Wybielanie zębów lampą LED (od 99 zł) wraz z remineralizacją (od 149 zł) w White & Beauty w Bielsku-Białej

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz