Home Kategorie Zdrowie Niezaszczepieni zostaną odsunięci od pracy. „Bezpieczeństwo jest najważniejsze”.

Niezaszczepieni zostaną odsunięci od pracy. „Bezpieczeństwo jest najważniejsze”.

Niezaszczepieni zostaną odsunięci od pracy. „Bezpieczeństwo jest najważniejsze”.

Dyrektor szpitala powiatowego w Końskich w woj. świętokrzyskim, wydał zarządzenie, według którego personel niezaszczepiony na COVID-19, nie będzie dopuszczony do pracy. Może to dotyczyć kilkudziesięciu pracowników.

Niezaszczepiony personel ma być odsunięty od pracy. Według rozporządzenia ministra zdrowia z 22 grudnia 2021 od 1 marca 2022 osoby wykonujące zawody medyczne, pracujące w podmiotach leczniczych, farmaceuci oraz zatrudnieni w aptekach i studenci kierunków medycznych, podlegają obowiązkowi szczepień na COVID-19. Do 1 marca muszą mieć certyfikat poświadczający pełne szczepienia. Takiego dokumentu będzie wymagać od swojego personelu dyrekcja szpitala w Końskich.

– „Nie mogę dopuścić do pracy osób, które nie spełniają wymagań sanitarnych wynikających z rozporządzenia ministra zdrowia. Bezpieczeństwo jest najważniejsze. Tak jak nie mogę dopuścić do pracy w szpitalu pracownika, który nie ma szczepienia WZW typu B, tak też musimy ograniczyć możliwość zakażenia pacjenta koronawirusem” – powiedział Polskiej Agencji Prasowej dyrektor szpitala w Końskich dr Wojciech Przybylski.

– „Osoby powyżej 60. roku życia, które nawet są zaszczepione przeciw COVID-19, nie zawsze mają trwałą odporność i mogą być zakażone przez personel medyczny. Musimy minimalizować ryzyko, podobnie jak robi się to w przypadku innych chorób zakaźnych” – dodał dyrektor pełniący również funkcję świętokrzyskiego konsultanta ds. zdrowia publicznego.

Dyrektor wskazał, że w szpitalu spośród ponad 900 pracowników, szczepienia do tej pory nie ma ok. 60 osób. Wśród personelu medycznego jest to kilku lekarzy i kilkadziesiąt pielęgniarek.

– „Ale są to też osoby, które przechorowywały COVID-19, albo są w trakcie przechorowywania i muszą uzupełnić szczepienie” – zaznaczył.

– „Z kolei personelowi medycznemu, który podważa dwustuletnie doświadczenia szczepień, powinno być zawieszane, albo całkowicie zabierane prawo do wykonywania zawodu” – ocenił dyrektor.

Obowiązek szczepień nie dotyczy personelu, który ma do tego zdrowotne przeciwwskazania.

Rząd planuje znieść obostrzenia? Jest komentarz premiera.

Źródło: PAP

Aqua Park Zakopane: termy
Aqua Park Zakopane: termy
39,99 zł
50,00 zł
187 dni
do końca oferty!
Termy: 2,5-godzinny bilet wstępu (od 39,99 zł) lub całodzienny bilet open (od 59,99 zł) do Aqua Parku Zakopane (do -33%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
3
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz