Home Kategorie Życie Krążył nad Ukrainą 14 godzin. Ludzie na całym świecie wstrzymali oddech…
20.87K

Krążył nad Ukrainą 14 godzin. Ludzie na całym świecie wstrzymali oddech…

Dron RQ-4 Global Hawk przez 14 godzin krążył nad Ukrainą. Maszyna prawdopodobnie prowadziła rozpoznanie terenu w związku z możliwą inwazją Rosji.

Całą trasę przelotu dorna można było śledzić na portalu flightradar24.com, który pokazuje lokalizacje statków powietrznych w czasie rzeczywistym. Z danych wynika, że dron wystartował z okolic Włoch, a następnie skierował się w stronę Ukrainy, przelatując nad Grecją, Bułgarią i Rumunią.

Bezzałogowa maszyna latała nad Ukrainą przez całą noc, a po godzinie 18:00 czasu lokalnego przekroczyła granicę Rumunii. Można było go obserwować na niebie nad większością regionów tego kraju. Najwięcej uwagi poświęcono obwodom północno-wschodnim, gdzie gromadzą się rosyjskie wojska.

Lot RQ-4 Global Hawk wzbudził duże zainteresowanie ekspertów od spraw konfliktu rosyjsko-ukraińskiego oraz zwykłych miłośników lotnictwa. Na stronie Flightradar24.com był to najbardziej obserwowalny statek na mapie świata. Lot amerykańskiego drona śledziło około 17 tys. użytkowników.

Nie jest to pierwszy lot maszyny nad Ukrainą w ostatnim czasie. W sobotę dron wykonał też lot nad Morzem Czarnym, gdzie pojawiło się ok. 30 rosyjskich okrętów, które mają wziąć udział w ćwiczeniach Floty Czarnomorskiej.

Wcześniej nad terenami Ukrainy latał też wojskowy samolot typu E-8 Joint STARS Sił Powietrznych USA, który patrolował okolicę. Patrol miał miejsce o nietypowej porze, ponadto maszyna zbliżyła się na bardzo małą odległość do granicy z Rosją, gdzie stacjonują liczne wojska.

Bombardowanie Ukrainy w ciągu kilku dni? „Musimy być przygotowani na najgorszy scenariusz”.

Polmed: Badania hormonalne i tarczycowe
Polmed: Badania hormonalne i tarczycowe
89,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Badania hormonalne od 89,99 zł - 300+ lokalizacji w ponad 180 miastach z Centrum Medycznym Polmed

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
4

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz