Home Kategorie News Od dziś luzowanie obostrzeń. Nowe rozporządzenie weszło w życie.

Od dziś luzowanie obostrzeń. Nowe rozporządzenie weszło w życie.

Od dziś luzowanie obostrzeń. Nowe rozporządzenie weszło w życie.

We wtorek 15 lutego w życie weszło rozporządzenie, które skraca czas izolacji domowej u osób, u których wykryto zakażenie koronawirusem.

Rząd podjął decyzję o złagodzeniu obostrzeń przez malejącą liczbę przypadków COVID-19 w kraju. Według nowelizacji rozporządzenia ministra zdrowia z 10 lutego 2022 roku w sprawie chorób zakaźnych powodujących powstanie obowiązku hospitalizacji, izolacji lub izolacji w warunkach domowych oraz obowiązku kwarantanny lub nadzoru epidemiologicznego od 15 lutego izolacja osób, u których wykryto zakażenie SARS-CoV-2 będzie skrócona do 7 dni.

Oprócz tego izolacja w domu liczona będzie od momentu wykonania testu diagnostycznego, a nie jak do tej pory, od daty uzyskania pierwszego dodatniego testu diagnostycznego. Lekarz POZ, który udzielił porady może przedłużyć czas izolacji, ale nie wcześniej, niż w 6 dobie od momentu wykonania testu diagnostycznego.

Zgodnie z nowymi przepisami pozostawiono obowiązek odbywania kwarantanny przez osoby mieszkające z osobą skierowaną do izolacji. Obowiązkowa kwarantanna dla domownika kończy się wraz z końcem izolacji albo w momencie wprowadzenia do systemu informatycznego negatywnego wyniku testu diagnostycznego wykonanego przez domownika.

Obowiązku kwarantanny nie wymaga się do osoby, która w okresie nie dłuższym niż 30 dni przed dniem wprowadzenia do systemu pozytywnego wyniku testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 zakończyła izolację, izolację w warunkach domowych lub hospitalizację.

Izolacja domowa to odosobnienie osoby, która otrzymała pozytywny wynik testu na koronawirusa SARS-CoV-2 i nie została skierowana do izolatorium lub hospitalizowana.

Pilna decyzja Andrzeja Dudy. Chodzi o sytuację na Ukrainie.

Źródło: PAP

Kursy językowe online
Kursy językowe online
29,00 zł
87,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kursy językowe online od 29 zł: 3-miesięczny dostęp do nauki wszystkich języków obcych i więcej opcji na Lerni

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz