Home Kategorie News Niespodziewany ruch rosyjskich wojsk przy granicy z Ukrainą. Pokazano nagranie [WIDEO]
8.90K

Niespodziewany ruch rosyjskich wojsk przy granicy z Ukrainą. Pokazano nagranie [WIDEO]

Niespodziewany ruch rosyjskich wojsk przy granicy z Ukrainą. Pokazano nagranie [WIDEO]

Rosja ogłosiła rozpoczęcie wycofywania części wojsk z granicy ukraińskiej po zakończeniu ćwiczeń. Doniesienia potwierdza rzecznik rosyjskiego resortu obrony Igor Konaszenkow.

Rosyjskie wojska po zakończeniu ćwiczeń rozpoczęły załadunek i będą wracać do garnizonów. Mowa o siłach Południowego i Zachodniego Okręgu Wojskowego. Rzecznik rosyjskiego ministerstwa obrony nie podał jednak w jakich regionach rozpoczął się odwrót tychże wojsk.

Pjotr Sauer, dziennikarz „The Moscow Times”, opublikował na Twitterze nagranie rosyjskiego ministerstwa obrony, które ma świadczyć o rzekomym wycofywaniu się czołgów.

– „Zaczynają wracać do swoich baz” – napisał.

Z kolei w poniedziałek telewizja CNN poinformowała, że analiza materiałów publikowanych w mediach społecznościowych wskazuje na intensywne ruchy wojsk rosyjskich przy graniacy z Ukrainą.

– „Jednostki rosyjskie są w gotowości i wciąż coraz bliżej ukraińskich granic” – pisał na swym portalu CNN.

Ćwiczenia rosyjsko-białoruskie odbywały się od 10 lutego. 13 lutego rozpoczęły się manewry na Morzu Czarnym. Wszystkie działania miały zakończyć się 20 lutego.

Rosja zgromadziła ponad 100 tysięcy żołnierzy na swoim terytorium przy granicy z Ukrainą, a także na Białorusi. Kraje zachodnie ostrzegają Moskwę przed skutkami ewentualnej agresji na Ukrainie. Kreml twierdzi, że nie ma takich planów, jednocześnie żądając od USA i NATO „gwarancji” o nierozszerzaniu Sojuszu o Ukrainę oraz wycofania jego infrastruktury „od swoich granic”.

Krążył nad Ukrainą 14 godzin. Ludzie na całym świecie wstrzymali oddech…

Źródło: PAP

Kurs online: Rejestrator medyczny
Kurs online: Rejestrator medyczny
59,99 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs online: Rejestrator medyczny z zaświadczeniem MEN za 59,99 zł z firmą Online Edukacja

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz