Home Kategorie News Inwazja Rosji w najbliższych godzinach. Poznaliśmy datę.
20.59K

Inwazja Rosji w najbliższych godzinach. Poznaliśmy datę.

Inwazja Rosji w najbliższych godzinach. Poznaliśmy datę.

Jak donoszą brytyjskie media, Rosja ma zaatakować Ukrainę w nocy z wtorku na środę. Źródła zbliżone do amerykańskiego wywiadu twierdzą, że udział w ataku ma wziąć nawet 200 tys. żołnierzy.

Dziennik The Sun informuje, że atak Rosji na Ukrainę miałby rozpocząć się o 2:00 w nocy czasu polskiego z wtorku na środę. Dziennikarze powołują się na wywiad USA. Przekazali, że inwazja ma zacząć się od ataku rakietowego.

Do doniesień brukowca trzeba jednak podchodzić sceptycznie. Jak wskazano, w inwazji udział ma brać niemal 200 tys. żołnierzy rosyjskich. Na ten moment wokół granicy z Ukrainą zgromadzonych jest ich ok. 130 tys. Kolejne 40 tys. bierze udział w manewrach na Białorusi. Doniesienia sugerują, że Rosja zwiększyła też liczbę żołnierzy przebywających w Donbasie.

– „Nie możemy brać niczego, co mówi lub robi Rosja, za dobrą monetę. Musimy przygotować się do obrony” – miał powiedzieć w rozmowie z The Sun informator zbliżony do amerykańskiej armii. Jeszcze inne źródło przekonuje, że Rosja ma zaatakować od południowej, wschodniej i północnej flanki Ukrainy.

Bombardowanie Ukrainy w ciągu kilku dni? „Musimy być przygotowani na najgorszy scenariusz”.

Źródło: The Sun

Aqua Park Zakopane: termy
Aqua Park Zakopane: termy
39,99 zł
50,00 zł
187 dni
do końca oferty!
Termy: 2,5-godzinny bilet wstępu (od 39,99 zł) lub całodzienny bilet open (od 59,99 zł) do Aqua Parku Zakopane (do -33%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
3
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
7
Zły
Zły
5

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz