Home Kategorie Życie Jak dostać 500 plus dla seniora? Sprawdź, jakie warunki trzeba spełnić?
5.79K

Jak dostać 500 plus dla seniora? Sprawdź, jakie warunki trzeba spełnić?

Jak dostać 500 plus dla seniora? Sprawdź, jakie warunki trzeba spełnić?

500 plus dla seniora to dodatkowe środki, które mogą zasilić budżet emeryta. Aby je dostać, trzeba jednak spełnić kilka bardzo ważnych warunków.

500 plus dla seniora jest kolejnym świadczeniem, które może wspomóc emerytów. Dodatkowe wsparcie finansowe jest przyznawane dożywotnio osobom w szczególnej potrzebie. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku ZUS wypłaca je automatycznie razem z emeryturą.

Aby otrzymać 500 plus dla seniora, należy spełnić kilka warunków. Pierwszy z nich to wiek. Osoba starająca się o dodatkowe pieniądze musi mieć powyżej 75 lat.

Kolejnym ważnym elementem jest dochód. Senior, który stara się o dodatkowe fundusze nie może przekraczać kwoty 1727,08 zł brutto. Jeśli jednak przekroczy ten próg, nie oznacza to, że nie otrzyma dodatkowych pieniędzy. Świadczenie 500 plus dla seniora zostaje wtedy pomniejszone zgodnie z zasadą „złotówka za złotówkę”.

Osoba spełniająca powyższe kryteria, musi złożyć wniosek i załączyć do niego dokumentację medyczną. Potrzebne jest dostarczenie Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych orzeczenia o niezdolności do samodzielnej egzystencji. Do wniosku o 500 plus dla seniora załączone powinny być też dokumenty, które mogą mieć wpływ na rozpatrzenie wniosku. Jak informuje gazeta.pl wśród nich są np. zaświadczenie o stanie zdrowia czy dokumentacja z lecznicy rehabilitacyjnej.

Senior starający się o 500 plus nie musi składać wniosku osobiście w placówce ZUS. Pomóc w tym może bliska osoba. Wniosek o świadczenie można też złożyć drogą elektroniczną.

Jak informuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych świadczenie uzupełniające 500 plus będzie przyznane „od miesiąca, w którym spełnisz wymagane warunki, nie wcześniej jednak niż od miesiąca, w którym zgłosisz wniosek o to świadczenie”.

Szok! Takiego cennika za pogrzeb jeszcze nie widzieliście. Dolnośląska kuria oburzona.

Źródło: gazeta.pl

Pielęgnacja twarzy, szyi i dekoltu
Pielęgnacja twarzy, szyi i dekoltu
29,99 zł
100,00 zł
90 dni
do końca oferty!
29,99 zł za groupon zniżkowy wart 100 zł na 1 wybrany zabieg i więcej w salonie Eliksir Piękna

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz