Home Kategorie Zdrowie Koniec maseczek i dalsze luzowanie obostrzeń. Ministerstwo Zdrowia podało warunek.
16.42K

Koniec maseczek i dalsze luzowanie obostrzeń. Ministerstwo Zdrowia podało warunek.

Koniec maseczek i dalsze luzowanie obostrzeń. Ministerstwo Zdrowia podało warunek.

Rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz zapowiedział, że ewentualne luzowanie obostrzeń będzie możliwe, gdy wskaźniki epidemiczne spadną poniżej 10 tys. nowych zakażeń.

Andrusiewicz był pytany we wtorek o ewentualne dalsze luzowanie obostrzeń i zniesienie obowiązku zakrywania ust i nosa. Stwierdził, że trzeba poczekać do momentu „aż będziemy mieli pewność, że schodzimy z pandemią do wskaźników na poziomie poniżej 10 tys. nowych zakażeń”.

– „Tylko jedno województwo notuje obecnie minimalne wzrosty epidemiczne. To województwo kujawsko-pomorskie, które w ostatnim tygodniu ma średnio 2 proc. wzrostu. Pozostałe województwa notują już dość duże spadki” – przekazał Wojciech Andrusiewicz.

Rzecznik resortu zdrowia zaznaczył, że od 15 lutego w życie wchodzą nowe zasady kwarantanny i skrócona 7-dniowa izolacja w związku z koronawirusem. We wtorek rozpoczęła się też wysyłka SMS-ów do wszystkich, którzy trafili na izolację przed 15 lutego, jeszcze na starych zasadach, gdy trwała ona 10 dni.

– „Nie jesteśmy pierwszym państwem na świecie, które skraca okres izolacji, likwiduje kwarantannę z kontaktu. Podobnie postępują inne państwa. Wynika to z danych epidemiologicznych, ze wskazań epidemiologów, wirusologów i lekarzy chorób zakaźnych. Po pierwsze objawy po zakażeniu wariantem Omikron występują zdecydowanie szybciej. Najczęściej już na drugi dzień. Wirus jest mniej zjadliwy” – wyjaśnił.

Od dziś luzowanie obostrzeń. Nowe rozporządzenie weszło w życie.

Źródło: PAP

Wyszczuplający masaż endodermiczny
Wyszczuplający masaż endodermiczny
71,99 zł
240,00 zł
90 dni
do końca oferty!
6 zabiegów masażu endodermicznego za 89,99 zł i więcej w Instytucie Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Hialuron

Twoja reakcja?

Super
Super
2
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz