Home Kategorie Porady Tak złodzieje oznaczają mieszkania, które chcą okraść. Uważaj!
5.07K

Tak złodzieje oznaczają mieszkania, które chcą okraść. Uważaj!

Tak złodzieje oznaczają mieszkania, które chcą okraść. Uważaj!

Policyjne statystyki stawiają sprawę jasno. Liczba włamań do domów i mieszkań cały czas rośnie, a złodzieje są coraz bardziej pomysłowi i bezczelni.

Włamywacze potrafią być bardzo kreatywni i wykorzystują coraz to nowsze pomysły. Niektórzy wolą jednak stare, sprawdzone metody. Jedną z nich jest oznaczanie domu lub mieszkania, które ma być okradzione.

Metoda ta przyszła do nas prawdopodobnie z krajów zachodnich. W niektórych z nich, jak np. Wielka Brytania, znakowanie mieszkań i domów jest powszechne. Niektórzy włamywacze pracują ze wspólnikami i zostawiają zaszyfrowane wiadomości przy lokalach, które chcą okraść. Najpierw obserwują je, a następnie zostawiają dyskretne znaki. Niewielkie symbole wskazują, czy mieszkanie warte jest obrabowania. Jak złodzieje je oznaczają?

Niektórzy stosują określone metody, co pozwala przewidzieć, że nasz dom jest obserwowany. Jak podaje Business Insider, wielu złodziei korzysta z prostego systemu znaków.

Krzyż oznacza, że planowane jest włamanie. Diament, że jest to dom niezamieszkany i łatwo się do niego włamać. 5 małych kółek to sygnał, że wewnątrz są pieniądze. Trójkąt znaczy, że w domu mieszka samotna kobieta, a zygzak ostrzega przed psem. Odwrócone Y lub alfa wskazują, że posesja chroniona jest przez alarm, a przekreślone koło, że wewnątrz nie ma nic wartościowego.

Istnieje też cała grupa innych znaków, które mogą oznaczać, czy mieszkańcy są młodzi, czy starzy. Znaki mogą też podpowiadać o jakiej porze najlepiej planować włamanie: N to noc, NN to niedziele, NP to niedzielny poranek i tak dalej.

Business Insider powołując się na dane z czterech województw o najwyższym odsetku kradzieży (śląskim, mazowieckim, dolnośląskim i pomorskim), wytypował cztery grupy znaków używanych przez złodziei.

Zamek zaklejony taśmą. Jeśli przez dłuższy czas nie jest odrywana, złodziej wie, że nikt w ostatnim czasie nie był w mieszkaniu.

Monety na wycieraczce. Jeśli nie znikną, wiadomo, że nikogo nie ma w mieszkaniu.

Proszek rozsypany na progu. Pozostawione na nim ślady butów to informacja, że ktoś niedawno wchodził do mieszkania.

Jak dostać 500 plus dla seniora? Sprawdź, jakie warunki trzeba spełnić?

Źródło: Business Insider

Bilety wstępu do Term w Aquaparku Meander Oravice na Słowacji
Bilety wstępu do Term w Aquaparku Meander Oravice na Słowacji
57,00 zł
76,50 zł
3 dni
do końca oferty!
Bilety wstępu do Term w Aquaparku Meander Oravice na Słowacji (do -25%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz