Home Kategorie Poruszające Tragedia na Ukrainie. Żołnierze zabili dwie osoby.

Tragedia na Ukrainie. Żołnierze zabili dwie osoby.

Tragedia na Ukrainie. Żołnierze zabili dwie osoby.

Greckie MSZ przekazało informacje o śmierci dwóch obywateli tego kraju na Ukrainie. Jak podał resort, mieli zginąć w wyniku morderstwa, o które podejrzani są ukraińscy żołnierze.

– „Wyrażamy nasz najgłębszy żal z powodu nagłej śmierci dwóch emigrantów i poważnych obrażeń, których doznały dwie inne osoby, we wsi Hranitne (…)” – przekazało w poniedziałek MSZ Grecji. Wspomniana wieś znajduje się w obwodzie donieckim, ok. 62 km od Mariupolu.

Grecki portal OT informuje, że zdarzenie miało miejsce popołudniu 13 lutego. Serwis zaznacza, że sytuacja nie miała związku z napięciami na linii Ukraina – Rosja. Podkreślono też, że nie należy tego traktować jako wyrazu nienawiści wobec imigrantów z Grecji.

OT podaje, że grupa ukraińskich żołnierzy wdała się w spór z miejscowym sklepikarzem. W jego obronie postanowili stanąć właśnie greccy imigranci, w rezultacie czego doszło do eskalacji kłótni i strzelaniny, którą rozpocząć miał jeden z wojskowych. Dwie osoby zginęły, a kolejne dwie odniosły poważne obrażenia.

– „Wywiązała się poważna kłótnia, jeden z żołnierzy wyciągnął broń, dwie osoby zginęły” – relacjonuje portal OT.

Po tragicznych wydarzeniach grecki minister spraw zagranicznych Nikos Dendias poprosił o rozmowę Dmytro Kulebę, czyli swojego ukraińskiego odpowiednika, po to, aby podkreślić konieczność zapewnienia ochrony przedstawicielom greckiej społeczności na Ukrainie.

Już wcześniej greckie MSZ apelowało do swoich obywateli o opuszczenie kraju, gdzie panuje napięta atmosfera w związku z możliwą agresją Rosji.

Inwazja Rosji w najbliższych godzinach. Poznaliśmy datę.

Oczyszczanie i pielęgnacja cery
Oczyszczanie i pielęgnacja cery
119,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Oczyszczanie i pielęgnacja cery: ekskluzywny, 11-etapowy pakiet zabiegów od 119,99 zł w Instytucie Hialuron

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz