Home Kategorie Ludzie Lech Wałęsa chce powstrzymać Putina. Ma plan. „Powiedziałbym mu…”

Lech Wałęsa chce powstrzymać Putina. Ma plan. „Powiedziałbym mu…”

Lech Wałęsa chce powstrzymać Putina. Ma plan. „Powiedziałbym mu…”

Lech Wałęsa zapowiedział, że chce porozmawiać z Władimirem Putinem. Były prezydent twierdzi, że ma skuteczny plan na powstrzymanie go przed rozpoczęciem wojny.

Wałęsa od pewnego czasu zgłasza chęć dyplomatycznego zaangażowania się w sprawę Ukrainy. Nad tym krajem wisi bowiem widmo wojny z Rosją.

Zagraniczne media twierdzą, że Rosja miałaby przeprowadzić inwazję na ten kraj jeszcze w tym tygodniu. Przy wschodniej granicy naszych sąsiadów zaczęto gromadzić sprzęt wojskowy.

Lech Wałęsa zapowiedział chęć obrony Ukrainy już na facebooku. Teraz były prezydent opowiedział więcej na ten temat w rozmowie z Super Expressem. Przyznał, że chciałby spotkać się z Władimirem Putinem na rozmowę i przeprowadzić ofensywę dyplomatyczną. Wytłumaczyłby prezydentowi Rosji, że wojna do niczego nie prowadzi.

– „Zgłaszam gotowość do pomocy Ukrainie. Jestem noblistą i nie będę walczył z bronią w ręku, siłowo. Jestem w stanie spotkać się z Putinem i porozmawiać z nim (…) Powiedziałbym mu, czy rozumie epokę, w której przyszło mu żyć, i przekonałbym go, że wojna do niczego nie prowadzi (…) Gdybym się z nim spotkał, to chciałbym go przekonać do tego, żeby żadnej wojny nie było” – stwierdził Wałęsa w rozmowie z „Super Expressem”.

Były prezydent uważa, że jego taktyka zadziałałaby w rozmowie z Putinem. Chciałby przystąpić do niej jako noblista. Według Wałęsy negocjacje i rozmowy są skuteczniejsze niż broń, stąd też były prezydent wierzy w powodzenie swojego planu. Ciekawa jest jego deklaracja o tym, że by uniknąć wojny, jest w stanie polecieć na Księżyc.

– „Skuteczniejsze niż broń i siła są argumenty, negocjacje i rozmowy. Jestem w stanie nawet na księżyc lecieć, żeby wojny nie było, żeby uniknąć szaleństwa. Putin przestrzelił, wie, że nic nie wygra, narobił bałaganu, a ja pomógłbym go posprzątać” – powiedział noblista w rozmowie z portalem.

Tragedia na Ukrainie. Żołnierze zabili dwie osoby.

Źródło: Super Express

Lipoliza iniekcyjna
Lipoliza iniekcyjna
123,00 zł
250,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Lipoliza iniekcyjna w firmie Kosmetologia estetyczna i Akademia Mesobelle

Twoja reakcja?

Super
Super
3
Ha ha
Ha ha
5
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz