Home Kategorie Życie Kaczyński wściekły za błędy w Polskim Ładzie. Wskazał winnych.

Kaczyński wściekły za błędy w Polskim Ładzie. Wskazał winnych.

Kaczyński wściekły za błędy w Polskim Ładzie. Wskazał winnych.

Polski Ład początkowo obniżył pensje tym, którzy w teorii nie powinni tracić na reformie. Rząd zmienił przepisy, ale nadal nie wszyscy poszkodowani dostali wyrównania. Jak obiecał Kaczyński, rekompensaty trafią do nich w ciągu 3 miesięcy.

Polski Ład namieszał w systemie podatkowym. Z początku stracili na nim m.in. nauczyciele, którzy dostali niższe pensje. Przepisy jednak poprawiono, a księgowym nakazano obliczać zaliczki na podatek dochodowy według nowego i starego porządku tak, aby klasa średnia nie straciła na tym.

O błędach reformy mówił w rozmowie z Polskim Radiem 24 Jarosław Kaczyński.

– „W ciągu co najwyżej dwóch, trzech miesięcy straty, jakie zostały poniesione przy wprowadzeniu Polskiego Ładu, zostaną wyrównane” – zadeklarował polityk.

Kaczyński w wywiadzie mówił też m.in. o tym, że wdrażanie Polskiego Ładu „zaczęło się nie najlepiej jeśli idzie o podatki”.

– „To trzeba naprawić. Wyciągnięto już część konsekwencji personalnych, bo tutaj popełniono bardzo fundamentalne błędy. Przy czym błędem fundamentalnym było to, że powierzono przygotowanie systemu ludziom, którzy – jak mi się wydaje – byli całkowicie niezainteresowani tym, aby przedsięwzięcie się udało.”

Dodał, że chodzi mu o wiceministrów, którzy nadzorowali całe przedsięwzięcie. Paradoksalnie to minister finansów Tadeusz Kościński i wiceminister Jan Sarnowski stracili stanowiska. Tymczasem Kaczyński miał na myśli członków departamentów i „ludzi, którzy pełnią merytorycznie, ważne funkcje, w tym wypadku w Ministerstwie Finansów”.

Prezes PiS zadeklarował, że maksymalnie za trzy miesiące nauczyciele i inne grupy zawodowe, którym obniżono pensje, otrzymają wyrównania.

UWAGA! Rząd wprowadza stopień alarmowy ALFA-CRP na terenie całego kraju.

Źródło: PAP

Przegląd, nabicie klimatyzacji
Przegląd, nabicie klimatyzacji
31,99 zł
39,99 zł
30 dni
do końca oferty!
Odgrzybienie klimatyzacji metodą chemiczną za 39,99 zł i więcej opcji w serwisie InMoto w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz