Home Kategorie Zdrowie Odpowiedź na niedobór medyków? „Cyfrowy doktor”. Lekarze w karetkach będą pracować zdalnie.

Odpowiedź na niedobór medyków? „Cyfrowy doktor”. Lekarze w karetkach będą pracować zdalnie.

Odpowiedź na niedobór medyków? „Cyfrowy doktor”. Lekarze w karetkach będą pracować zdalnie.

W karetkach brakuje lekarzy, więc medyk łączy się z nią zdalnie przez konsolę operatorską i widzi wszystko to, co zespół na miejscu. Oto „Cyfrowy doktor”, który najwidoczniej ma rozwiązać problem.

Niespełna 1 mln zł przeznaczy zarząd woj. Lubuskiego na pilotażowy System Wspomagania Ratownictwa Medycznego dla karetek w Zielonej Górze czyli na tak zwanego „Cyfrowego Doktora”.

– „To innowacyjny, jedyny taki w kraju projekt, z wykorzystaniem kosmicznych technologii” – twierdzi marszałek Elżbieta Anna Polak.

–  „Lekarz – choć nie jest w karetce, u pacjenta – poprzez konsolę operatorską i łączność satelitarną ma obraz tak, jakby był na miejscu i jest w bezpośrednim kontakcie z zespołami ratownictwa medycznego. Pomaga ratownikom podjąć decyzję” – informują przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego.

Projekt ten ma być odpowiedzią na braki kadrowe:

– „Wprowadzenie programu pozwala na zminimalizowanie problemu kadry medycznej, a zatem stanowi wsparcie w postaci konsultacji lekarskiej dla tych zespołów działających na terenie pogotowia i pozwala na dokonanie przez lekarza koordynującego wstępnej selekcji pacjentów na tych, którzy potrzebują lub nie potrzebują pilnej wizyty na SOR” – tłumaczą urzędnicy.

Nie naprawi to jednak problemów kadrowych

– „Największe problemy ze znalezieniem pracowników pojawią się w ośrodkach wiejskich oraz w miejscowościach, w których budowane są nowe szpitale czy oddziały. Oczywiście nie ominą też miast wojewódzkich. Ogółem deficyt pielęgniarek i położnych pojawi się w 347 powiatach (z czego w 92 będzie to duży deficyt), natomiast lekarzy w 317 (w 72 będzie duży)” – tłumaczy  autor Barometru.

 

Rząd rozda bony. Będzie można kupić nowy telewizor.

Źródło: rynekzdrowia.pl

 

Różnorodne masaże do wyboru
Różnorodne masaże do wyboru
103,20 zł
180,00 zł
87 dni
do końca oferty!
Masaż twarzy, szyi i ramion lub leczniczy kręgosłupa za 99 zł i więcej w gabinecie Body Balance w Bydgoszczy (do -35%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz