Home Kategorie Życie Rosja właśnie zagroziła zachodowi. Odetnie kurki z gazem i ropą.
5.31K

Rosja właśnie zagroziła zachodowi. Odetnie kurki z gazem i ropą.

Rosja właśnie zagroziła zachodowi. Odetnie kurki z gazem i ropą.

Minister finansów Rosji Anton Siluanow zapowiedział, że w razie pojawienia się nowych sankcji zachodnich jego kraj będzie mógł przekierować dostawy na inne rynki i pozbawić Europę gazu i ropy.

– „Jakiekolwiek ograniczenia eksportu skutkowałyby podwyżką cen. Gdyby takie restrykcje zostały wprowadzone owe podwyżki cen zrekompensowałyby nam te ograniczenia” – twierdzi Siluanow.

To stwierdzenie, to odpowiedź Rosji na sankcje, które wprowadza zachód.

Rosjanie mogliby według Reutersa przekierować część dostaw gazu i ropy trafiających do Europy na inne rynki, a ściślej do Chin. Projekt ten ma nosić nazwę Siła Syberii 2, ale jak do tej pory, nie wyszedł on nawet poza fazy koncepcyjne.

Rosjanie grożą, że jak tak dalej pójdzie, Nord Stream 2, w ogóle nie zostanie uruchomiony.

– „To nie znaczy, że przestanie pracować na zawsze. Jeżeli jednak będzie wojna między Rosją a Ukrainą, z pewnością będzie oddziaływanie nie tylko na Nord Stream 2, ale także na całe dostawy gazu do Europy z Rosji” – powiedział Siluanow.

– „Sankcje także mają cene. Jeśli zakażemy eksportu, sektory gospodarcze zajmujące się eksportem ucierpią, a Rosja na pewno dokona rewanżu” – dodał.

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen poinformowała w Parlamencie Europejskim, że w razie przerwy lub dalszego ograniczenia dostaw gazu z Rosji, państwa Europejskie są zabezpieczone i poradzą sobie z tym problemem. Samo takie działanie Rosji, wywoła tylko dalsze sankcje.

– „W ostatnich tygodniach przyglądaliśmy się wszelkim scenariuszom zakłóceń w razie gdyby Rosja zdecydowała częściowo lub całkowicie zakłócić dostawy gazu do Unii Europejskiej. Mogę tylko powiedzieć, że nasze modele pokazują, że jesteśmy raczej po bezpiecznej stronie tej zimy” – tłumaczyła przewodnicząca.

Pilne! Doszło do pierwszego ataku. Rosja zaatakowała Ukrainę.

Źródło: bznesalert.pl

Do 50% zniżki na: Makijaż - Permanentny
Do 50% zniżki na: Makijaż - Permanentny
275,00 zł
550,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Do 50% zniżki na: Makijaż - Permanentny w firmie BeautyLab Studio Urody

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz