Home Kategorie Życie Kanada: Policja grozi demonstrantom aresztowaniami.

Kanada: Policja grozi demonstrantom aresztowaniami.

Kanada: Policja grozi demonstrantom aresztowaniami.

Policja w Ottawie ostrzegła uczestników tzw. Konwoju wolności, którzy od niemal trzech tygodni blokują ulice stolicy kraju, że jeżeli nie zaprzestaną swoich działań, to zostaną aresztowani.

Ogłoszono, że po raz pierwszy w historii kraju rząd federalny – po raz pierwszy w historii kraju – skorzysta z uprawnień przewidzianych w ustawie o sytuacjach nadzwyczajnych, aby zakończyć protesty „Konwoju Wolności”.

„Konwój Wolności” początkowo był protestem przekraczających granice z USA kierowców ciężarówek przeciw obowiązkowi szczepień na COVID-19 lub kwarantannie. Jednakże od tego czasu mocno się rozwinął. Tymczasowy komendant policji Steve Bell, który przejął schedę po tym gdy komendant policji w Ottawie poddał się do dymisji, stwierdził, że odzyska stolicę.

Uczestnicy protestu początkowo blokowali ulice Ottawy w pobliżu parlamentu i innych rządowych budynków, ale wkrótce zaczęli blokować na przykład granicę między USA i Kanadą. Dlatego też rząd zdecydował się na ostrzejszą reakcję.

Policja jak i również rząd stwierdziły bardzo jasno, że nie pozwolą sobie na takie zachowania. Dlatego też zagrozili członkom protestu, że jeżeli ich zachowanie się nie zmieni, zostaną aresztowani.

Pilne! Doszło do pierwszego ataku. Rosja zaatakowała Ukrainę.

Źródło: Rp.pl

Masaż, zabieg kolagenowy i spa
Masaż, zabieg kolagenowy i spa
169,99 zł
350,00 zł
180 dni
do końca oferty!
Masaż, zabieg na twarz z płatem kolagenowym i spa dłoni za 169,99 zł w salonie Mona Lisa (zamiast 350 zł)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz