Home Kategorie News Pilne! Doszło do wielokrotnego naruszenia rozejmu w Dombasie. Kolejne pociski spadły na Ukrainę.
2.41K

Pilne! Doszło do wielokrotnego naruszenia rozejmu w Dombasie. Kolejne pociski spadły na Ukrainę.

Pilne! Doszło do wielokrotnego naruszenia rozejmu w Dombasie. Kolejne pociski spadły na Ukrainę.

Obserwatorzy Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE) odnotowali w czwartek wielokrotne incydenty naruszenia rozejmu między wspieranymi przez Rosję rebeliantami, a rządem Ukrainy.

– „Wcześniej w czwartek prorosyjscy rebelianci na wschodzie Ukrainy oskarżyli wojska ukraińskie o ostrzelanie ich pozycji ogniem moździerzowym naruszając porozumienia o zakończeniu walk” – przekazał Reuters.

– „Siły zbrojne Ukrainy brutalnie naruszyły porozumienia o przerwaniu ognia używając ciężkiej broni, która – zgodnie z porozumieniami z Mińska – powinna być wycofana” – przekazali z kolei przedstawiciele regionu Ługańska.

Ukraińska armia zaprzeczyła oskarżeniom wspieranych przez Rosję separatystów w Donbasie. Stwierdziła za to, że ich siły rządowe, zostały ostrzelane.

– „Siły przeciwnika osiem razy naruszyły w ciągu ostatnich 24 godzin rozejm, w tym dwa razy przy wykorzystaniu zabronionego przez porozumienia mińskie uzbrojenia” – stwierdzono. Na szczęście jak do tej pory nie ma ofiar śmiertelnych.

W czwartek przed południem ostrzelano miejscowość Wrubiwka w obwodzie ługańskim. Jeden z pocisków trafił na teren szkoły (to kolejna miejscowość w obwodzie ługańskim, która została zaatakowana).

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow przekazał w czwartek, że obecna sytuacja grozi skutkami, które sprawią, iż w Donbasie znów może dojść do wojny.

– „Słyszymy w ciągu ostatniej doby, że Rosja utrzymuje na granicy ogromny potencjał ofensywny, ale chodzi o nasze własne terytorium. Nikt jednak (…) nie mówi o ogromnym ofensywnym potencjale sił ukraińskich na linii rozgraniczenia. A w połączeniu z prowokacyjnymi działaniami, które nasiliły się w ciągu ostatniej doby czy kilku dni, jest to bardzo niebezpieczna sytuacja” – przekazał Kreml.

Pilne! Doszło do pierwszego ataku. Rosja zaatakowała Ukrainę.

Źródło: polsatnews.pl

Skok ze spadochronem w tandemie
Skok ze spadochronem w tandemie
749,99 zł
890,00 zł
360 dni
do końca oferty!
Skok ze spadochronem w tandemie dla 1 osoby od 749,99 zł i więcej w Sky Camp Spadochronowym Klubie Sportowym

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz